With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Paris - Palais de Chaillot, Arc de Triomphe, Montmartre

Paris, France

Blíží se konec druhého a zároveň posledního týdne a mně přijde, že jsem toho viděla tak hrozně moc málo. Hned po škole proto vyrážím ven, abych se podívala zase dál.
Nejprve jedu k Palais de Chaillot, potože jsem Eiffel Tour viděla vždy jen z druhé strany z Champ de Mars. Pokračuji dál směrem na Av. des Champs-Élysées. Zabočila jsem do Avenue Montaigne a ocitla jsem se asi v nejdražší ulici v celé Paříži. Je tu jeden butik za druhým se značkami jako je Dior, Chanel, Valentino.. Koukala jsem na pár lidí, kteří vychází s velkými taškami a raději jsem přidala do kroku, ikdyž bych se tu taky nejraději zasekla na delší dobu, ale bohužel to nejde.
Vycházím na kruhovém objezdu Franklin D. Roosevelt a jdu si projít Av. des Champs-Élysée. Docházím až k Arc de Triomphe, odkud jedu metrem zpět na rezidenci, protože se musím převléknout, jelikož se udělalo horko.
Z rezidence jdu na druhou stranu než jsem zvyklá. Pokaždé když jdeme do školy, tak můžeme vidět Sacré-Cœur, která není moc daleko. Cestou jsem zase viděla spoustu krásných a zajímavých míst, která jsem si musela vyfotit a chvilku se u nich zastavit. Podívala jsem se na Le mur des je t'aime a odtud šla nahoru po schodech Rue du Calvaire až na Place du Tertre - náměstíčko umělců. 
Strávila jsem tu několik minut, abych si to tu prošla a podívala se, co je kolem. Tohle místo má také své kouzlo.
Cestou zpět si kupuji makronky (poprvé za celé ty dva týdny) v Christophe Roussel a vracím se okolními uličkami pomalu zpět. Našla jsem jedno úžasné květinářství, kde bych nejraději zůstala už navždy (nebo si s sebou alespoň vzala ty květiny).
V dalších dnech už se nic zajímavého nedělo (nebo alespoň já balení za zajímavé nepovažuji). Doufám, že se Vám místa v Paříži líbila a pokud chcete, tak se mnou při cestách ve Francii ještě chvilku můžete zůstat, jen se přesuneme k moři.
Mějte se krásně, 
T. 

No comments