With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

First Monday in Paris

Paris, France

Ahoj všichni, posílám moc pozdravů z Paříže! Od rána nám svítí sluníčko, tak to vypadá, že by dnes mohlo být krásně.
Máme malý uvítací den, kdy máme společnou cestu do školy, ve škole musíme projít ústní zkouškou a na závěr máme krátkou prohlídku po škole a okolí.

..V poledne je všechno za námi a teď nás čeká jen procházka po okolí a výlet k Tour Eiffel, kde budeme mít piknik. Napřed jsme zašli do Galeries Lafayette, kde jedeme až do posledního (tuším sedmého) patra, odkud je krásný výhled na Paříž. Je to dobrá příležitost se porozhlédnout, co máme blízko. Hned naproti můžeme vidět Operu, daleko nemáme ani Montmartre.. Už se těším, až se půjdu projít a prozkoumám vše, co tu je. Dobře, vše asi ne, ale budu se snažit, aby toho bylo dost!
Po několika minutách odcházíme a jdeme na metro, kterým dojížídme až k École Militaire. Tady si kupujeme něco k jídlo v nejbližší samoobsluze a následně pak pokračujeme až k Tour Eiffel. Udělalo se opravdu horko, takže se tady s nějvětší pravděpodobností všichni upečeme.
Musím říct, že je vtipné pozorovat lidi okolo. Snaha pár z nich h o nějakou skvělou a originální pózu s Eiffelovkou je nesmírně vtipný zážitek (ne že my bychom loni byli jiní). Nicméně to umocňuje hlavně to, že sedíme na jiné straně, odkud se všechny ty pózy zdají být naprosto zvláštní a nepochopitelné. :D
Poslední část programu tvoří plavba po Seině, Bateaux Mouches. Vzpomínám si, že jsem tu jela jen večer, tak si prohlédnu Paříž z vody i ve dne. Bylo to fajn, ale chvilkami jsem si už vážně přála, abychom byli zpět. Je hrozné horko a do lodi skoro nefouká vítr. Není divu, že nám tu nějaká holčina zkolabovala. Je to nepříjemné, když se během několika hodin udělá takové horko a nikdo na to není úplně připravený.

Náš společný program je u konce. Teď už může každý po své ose. Jedeme zpět na rezidenci, ale napřed si musím někde koupit vodu, jinak to taky dlouho nevydržím. Protlačit se tím davem lidí na nějakou stanici metra byl taky docela oříšek.
.. Na pokoji si vyndavám nepotřebné věci z tašky a jdu se znovu podívat do Galeries Lafayette. Když jsem koukala na fotky, tak mě hlavně zaujalo to, jak vypadá uvnitř. To jsem nevěděla, že se může jít až na střechu s krásným výhledem. I přes to horko a dav lidí jsem udělala pár fotek toho, jak to uvnitř vypadá. Je tu spoustu hodně hodně drahých obchodů a kolikrát to může působit až kýčovitě, ale k té Paříži to prostě sedí.
 Naproti této hlavní galerii, která je hlavně zaměřena na ženy (jsou tu i suvenýry, papírnictví a restaurace), se nachází Lafayette pro muže a potom Maison Lafayette, kam jsem zašla já. Musím říct, že tohle jsem nečekala. V několika patrech můžete najít kuchyňské potřeby, ale hlavně několik produktů od pekařství, uzenářství, spoustu zeleniny, ovoce, sýra... všechno. Něco je cenově stejné jako v samoobsluze něco je zase třikrát tak dražší. Jdu si koupit zeleninu, abych si mohla udělat v týdnu salát a mířím zpátky na rezidenci. Sem se rozhodně budu vracet!
Dobrou noc, 
T.

No comments