With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Bonjour de Paris

Paris, France
Pokud mě sledujete na instagramu, tak už asi víte, kam se se mnou podíváte. Poslední část prázdnin budu trávit ve Francii. Zavřít kufr, odbavit se na letišti a můžeme vyrazit! Mám před sebou dva týdny výuky francouzštiny přímo v centru dění, v Paříži.

Pohled z letadla na Česko, které teď pár dní nebo týdnu prochází jedním teplotním rekordem za druhým, byl tedy docela děsivý. Středomořské počasí bez moře. Nejspíš se ale už něco žene, protože náš let byl doporovázen jednou velkou turbulencí a z okénka jsem viděla jen bílo.
S vytřepanou duší jsme konečně přistáli na letišti Charles de Gaulle. Kapitán hlásí, že je venku 18°C. Ups, tak tohle číslo mě trochu zaskočilo. Čekala jsem větší teploty. Nemám s sebou moc teplého oblečení, abych pravdu řekla. Uvidíme, je teprve dopoledne. Třeba se ještě trochu oteplí.
Na letišti na mě čeká jak kufr, tak i pracovník společnosti EF, se kterou cestuji, aby mě převezl do rezidence. Každopádně nebylo to hned, jak jsem čekala. Ještě jsme museli počkat na další studenty. Rázem se z toho stala další hodina sezení na lavičce.
 Konečně vyrážíme. Pamatuji si, že cesta vlakem trvala do 45 minut (ani ne), tak autem to bude možná rychlejší. To byl špatný úsudek. Ostatní studenti totiž bydlí v rodinách a my tak musíme hledat, kde je jejich přesné místo. Proto se z několika minut cestování do centra Paříže stal tříhodinový výlet. Úplně vyčerpaná a přesezená jsem konečně dorazila na rezidenci.

Odnáším si věci na pokoj, něco si vybaluji a jdu se projít. Máme sraz až v 8 hodin na recepci, aby nám řekli všechna pravidla a zítřejší rozvrh, proto mám ještě spoustu času. Rozhodla jsem se jít podívat, jak daleko je naše škola. Cesta není vůbec složitá. Vlastně jen jednou zabočíme a pak jdeme stále rovně. Trvá to ani ne 10 minut. Když jsem se vracela zpět, tak jsem si sedla do Costy, kterou máme takřka za rohem a musela jsem si dát kávu. Mám po celém tom cestování úplně vybité baterky.
Nic zajímavého se už dneska neděje. Jdu si lehnout, abych načerpala síly na zítřek. 
Dobrou noc, 
T.


No comments