With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Norwegian Star - Tallinn, Estonia

Tallinn, Estonia

26 July, 2015 - Tallinn, Estonia 


Přežili jsme houpavý den na moři a další den je tu. S ním i další země, kterou navštěvujeme poprvé. Kotvíme v Estonsku ve městě Tallinn. Znáte osobně tohle město? 
Trochu nám tu poprchává a můj deštník je na tom taky trochu (=dost) mizerně. Vypadá jako by ho přejelo auto. Nedá se nic dělat, ale hned jak jsme vystoupili z taxi, tak letěl do odpadkového koše.

Sedáme si do kavárny, protože ještě trochu prší. Kavárna/ restaurace se jmenuje Al Bastione a je vážně moc hezká. Během té doby než nám udělají kávu, jsme s mamkou zašly do vedlejšího obchůdku, abychom mohly koupit pohledy, které pošleme z Tallinnu domů. 
Pokračujeme poznávat město. Naproti bráně, od které začíná historické centrum města, stojí asi 7 stánků s květinami. Takhle hezké růžě jsem snad ještě nikde neviděla. Je bláznivé koupit si růži jako suvenýr s sebou? Dobře, tak tedy ne. 
Hned u první ulice se zastavuji a přemýšlím nad tím, jaké jiné místo mi to připomíná. Je mi to jasné, několik set kilmetrů od nás se nachází druhá Praha. Schválně se koukněte na video a posuďte sami.
Docházíme postupně různými uličkami až na hlavní náměstí Town Hall Square, které je obklopené stánky s místními výrobky. Než si ale všechno na trhu projdeme, pokračujeme ještě dál, abychom toho viděli co nejvíce. Pokračujeme ulicí, která se jmenuje Dlouhá noha. Na konci se dostáváme až ke katedrále Alexander Nevsky, která je postavena v typickém ruském stylu. Odtud se vracíme zpět na náměstí další ulicí, která se tentokrát jmenuje Krátká noha.
Čeká nás oběd v místní vyhlášené pizzerii, která byla zvolena top restaurací v Tallinnu. Vešli jsme dovnitř a jakoby se vrátil čas. Pro naší velkou skupinu jsme byli usazeni jako rytíři ke Kulatému stolu. Uprostřed bylo dokonce i malé jezírko, kam každý mohl hodit nějaké drobné a něco si přát.
Jídlo bylo výborné. Vracíme se pomalu zpět ke květinářstvím, odkud si chytáme taxi a jedeme do přístavu. Dnes kotvíme na dobrém místě a můžeme si tak udělat hezké fotky naší lodi.
Zbytek dne trávíme různými aktivitami na lodi. Jdu si zacvičit a hlavně se musíme vyspat, protože zítra vstáváme brzy.
Hezký den, 
T. 
// Our ship was unexpectedly swaying due to the strong wind during the yesterday's sea day. But we have survived (surprisingly) and we are going to explore new city Tallinn in Estonia where we are for the first time. I have no idea what to expect of this capital city so I am quite curious. Well unfortunately the weather isn't so nice - it's drizzling - and my umbrella looks very poor. It can't be helped, I have to throw it away to the nearest litter bin. Goodbye. 

Our first stop is a café called Al Bastione. While they are making our coffee, we are going to buy some postcards to the shop next door. It's nice to remind your friends and family in this way and also let them know that you still exist. 
Let's continue and explore this city. On the opposite side of the old gate, there are several flower shops. I guess I have never seen such beautiful roses in my life. Is it crazy to buy at least one as a souvenir? Ok, don't worry I won't do that. 
I need to stop immediately because I feel like I was there before. Well it's clear to me. Several miles away from our country you can find another Prague. The similarity is just incredible. 
The main place of Tallinn is the Town Hall Square which is surrounded by many picturesque streets. We are on our way through street which is called "Long Leg" street. At the end of the street there is Alexander Nevsky Cathedral which was built in a typical Russian style. From here we're now going through "Short Leg" street. Quite funny street names, right?
Because it's lunch time we are going to the best pizzeria (it was written here) in Tallinn. It seems like we traveled in time to the period of King Arthur. We are seated to the Round table exactly as we know it from the stories. The only thing which is missing is a vision of the Holy Grail. 

After lunch we're going back to our port. Today our ship is docked in the right place at the right time so we can take several beautiful photos of it. 
The rest of the day wasn't so interesting. I went to the gym but mainly we went to sleep because we are going to get up early tomorrow morning. 
Have a nice day. See you in St Petersburg,
T. 

No comments