With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Nice - Poslední letní dovolená

Nice, France
Nevím kam ten čas utekl, ale zbývá jen pár dnů do konce srpna. Všechno zařizování i stres ale necháme ještě nachvíli doma, protože se přesuneme na poslední týden za odpočinkem do slunného Nice na jih Francie. Je jasné, že si tuhle poslední letní dovolenou musíme užít naplno!
Je to úplně poprvé, co se jedu podívat do jiného kouta Francie. Vidět i jiné místo než velkoměsto Paříž, mi dodává další cestovatelskou náladu a chtíč prozkoumávat něco nového.

Nice je město, které se nachází na jihovýchodním pobřeží Francie u Středozemního moře. Je to druhé největší město regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur a dohromady má celé město kolem jednoho milionu obyvatel. Už z letadla je jasné, proč se této oblasti říká Azurové pobřeží. Zatím jsem jinde neviděla tak modrou vodu!
Bydlíme u Promenade des Anglais, která své jméno získala díky svým dřívějším návštěvníkům z Anglie, kteří sem během 18. století jezdili trávit čas během zimy.  Nyní je to jedno z nejrušnějších míst v celém Nice, kde za den projde tisíce turistů i místních obyvatel.
Nemůžeme se proto divit tomu, že se dnes asi moc nevyspíme. Dnes večer se tu koná La Prom' Party, což je akce, která se tu pořádá již pátým rokem (o dny státních svátků v červenci/ srpnu a na rozlučku s letními prázdninami-dnes) a doslova podle slov na pozvánce se Promenade des Anglais mění na taneční parket. Na promenádě je rozmístěno pět stanovišť s různým žánrem hudby - Cubain (Ruben paz), Pop Rock (The Low Budget men), Jazz/ Blues (Pierre Marcus Quarter), DJ (DJ Maxim kurtys), Baletti (Les P'tites ouvreuses)
Všechno procházíme a sedáme si na pláž, kde pozorujeme noční město a nedaleké letiště, odkud létá nad mořem jedno letadlo za druhým. Později se přesouváme do jednoho místního baru na drink a posloucháme při tom okolní hudbu. Nelze říct, které stanoviště a žánr je nejlepší, protože každý má něco do sebe. Asi je lepší to nějakým způsobem střídat, protože všechno stojí za to!

Byl to náročný den a nám se pomalu zavírají oči. Vracíme se na pokoj a jdeme si lehnout. Za doprovodu kubánské hudby, která nám hraje přímo pod okny, usínáme.
Dobrou noc,
T. 

No comments