With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Norwegian Star - Stockholm, Sweden

Stockholm, Sweden

30 July, 2015 - Stockholm, Sweden

Poslední zastávka je tu. Dnes na nás čeká Stockholm. Naposledy jsme tady se školou prošli pár míst, tak se těším, co uvidíme dnes.

Jak se zdá, tak tentokrát moc nových míst na seznam nepřidám. Venku se udělalo ošklivo a začíná pršet. U lodi nám staví Hop On Hop Off autobus, tak jsme si řekli, že by to mohl být dobrý způsob, jak vidět ta důležitější místa a vystoupit si u těch, která budou stát za to.

Dojeli jsme do centra a pokračujeme od Královské opery směrem ke Královskému paláci. Pamatuji si, že jsme minule zrovna zastihli výměnu stráží, která zahrála i Abbu. Dnes jsou ale všichni pod střechou a žádné představení se nekoná. Děláme pár fotek a pokračujeme dál na procházku podél Stockholm ström.
Nasedáme znovu do autobusu a projíždíme do staré části města. Je čas na kávu, a proto míříme hned do první, kterou vidíme. Každopádně úplná kavárna to není. Specializují se tu na čokoládu, tudíž káva je tu spíš jako malý bonus. Jmenuje se Chokladfabriken. Ty dortíčky, které jsme si ke kávě dali, neměli chybu! Rozhodně doporujčuji tohle místo někdy navštívit!
Vzhledem k tomu, že venku strašně moc prší, si zbytek prohlížíme už jen z autobusu a jedeme do přístavu. Mrzí mě, že jsme ze Stockholmu neviděla více zajímavých míst, ale zároveň vím, že bych z toho deště byla otrávená. Ještě ke všemu bez deštníku.
Na lodi máme odpoledne sraz, abychom si zahráli shuffleboard. Bohužel se nám to ale nepodařilo v domluvený čas, jelikož se tu něco stalo a je tu daná páska, abychom tam nevstupovali. Co jsem slyšela od jednoho pracovníka, tak se nějakému starému pánovi neudělalo dobře a špatně se mu chodí. Na lodi nemají takové prostředky, aby ho byli schopni úplně vyšetřit, tudíž se bude sundavat jeden záchraný člun, který ho odveze na pevninu. Musím říct, že jestli se takhle pomalu člun vysunuje i za krizové situace, pak to snad ani nemá cenu. Za tu dobu, by se ta loď potopila nejméně dvakrát.
Myslím, že nikdo z nás takový zážitek nečekal. Další zážitek? Plujeme hned vedle pevniny a malých ostrůvků. Je neuvěřitelné, jaký spád tam musí být.
 Večer nas čeká White Hot Party a pak jen spánek. 
Mějte se krásně, 
T. 

No comments