With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Afternoon Walk in Paris

Paris, France

Dnes mám výuku dopoledne, proto využívám odpoledne k tomu, abych se šla podívat po nějakých dalších zajímavých místech, kterých je v Paříži mraky. 
Procházím Bd Haussmann, který máme takřka za rohem naší rezidence. Je to místo, kde se soustřeďuje nejvíc obchodních center jako je Printemps a Galeries Lafayette. Odbočuji u Palais Garnier/ Opery, odkud nějakým způsobem docházím až k L'église de la Madeleine. Jdu se podívat dovnitř, abych místa poznala více než jen z procházky kolem. Prostory uvnitř jsou větší než jsem čekala, nicméně je to moc hezké místo. Vlastně jsem si teď uvědomila, že jsem pěšky došla skoro až k Place de la Concorde. To jsem si původně myslela, že je to delší cesta. 
Pokračuji Rue Royal, ve které je spousta malebných obchůdků a butiků. Nedá mi to a jdu si sednout  do La maison Ladurée. Měla jsem to v plánu alespoň jednou zkusit, když už jsem v Paříži, tak si to dnes odškrtnu ze seznamu. Dávám si espresso a tradiční Éclair chocolat.
Trávím tu pár minut a odcházím ze sladkého nebe. Jdu udělat fotku na Place de la Concorde, odkud pak už mířím zase pomalu zpět, protože je už asi 7 hodin.
Poslední zastávku mám v supermarketu, kde si kupuji něco na vaření a mířím do rezidence udělat si večeři. Přišla jsem akorát včas, protože ani ne pět minut po mém návratu začalo dost pršet.

T. 

No comments