With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

ABOUT ME

Hello everyone, Tereza here! Welcome to my blog With love, Tereza.

I'm from the Czech Republic but you can find me all around the world as I love travelling (if the situation allows, let's face is, it is not that easy as it used to be). 

I lived for 4 years in the UK where I studied my BSc degree in Management with Marketing at Royal Holloway, University of London as well as my MSc degree in Digital Marketing at King's College London. So I hope you find some guidance and inspiration from this area as well (or feel free to get in touch, I'll be happy to help). 

My personal blog was established in 2013 simply as a hobby. I talk about a variety of things but they are all rooted in my personal experiences. Here you’ll find my travel experiences, fashion inspiration, events, behind the scenes and much more about my life and what inspires me.

I hope you enjoy reading my blog posts and hopefully you will find some inspiration or useful information. Thank you for reading!

T.

/

Ahoj všichni! Vítejte na mém blogu With love, Tereza.

Podle názvu tušíte, že se jmenuji Tereza (světe div se) a jsem z Čech, ale občas mě najdete různě po světě, když to situace dovolí (pojďme si říct, že to momentálně není tak jednoduché, jako dříve).

Žila jsem 4 roky v Anglii, kde jsem vystudovala bakaláře BSc Management with Marketing na Royal Holloway, University of London a následně magistra MSc Digital Marketing na King's College London. Doufám, že i z tohoto odvětví si tu najdete trochu inspirace a v případě, že byste chtěli něco vědět, určitě se ozvěte. Ráda pomůžu!

Svůj blog jsem založila v roce 2013, protože mě vždycky bavilo psát a fotit. Najdete tu vše, co se mnou rezonuje a co jsem zažila. Ať už se jedná o cestování, fashion, moje myšlenky a inspirace. 

Užijte si čtení! 

T.