With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Copenhagen, Bodenhagen - The end of our journey

Boltenhagen, Germany

Už jsem zažila několik návratů z dovolených, ale žádné z nich nejsou tak smutné, jako právě ty z lodi. Každopádně patří to k tomu a já tak přicházím s posledním příspěvkem z naší cesty po Skandinávii, Estonsku a Rusku. Je sobota prvního srpna a my jsme opět v přístavu v Kodani. Jdeme na poslední snídani, kávu do Atria a je čas se rozloučit a zase se přesunout na pevninu.

Musím říct, že to byla skvělá plavba! Viděli jsme tolik zajímavých míst a zároveň tolik odlišných kultur, na které u nás nejsme zvyklí. Užili jsme si spoustu zábavy na palubě a všechno se obešlo bez problémů. Je čas nastartovat motor auta a jet zase domů.
Trajekt nám jede až odpoledne, a proto jsme se rozhodli zastavit v Zoo v Kodani, kterou máme cestou. Nejsem ten typ člověka, který by zoologické zahrady navštěvoval pravidelně a s velkým nadšením. Nicméně když už se naskytne příležitost, nedělá mi problém se tu projít a podívat se. Každopádně mi přišlo, že tahle Zoo je jiná. Jiná z toho důvodu, že jsou tu všechna zvířata nějaká akční a vy tak nejste ten návštěvník, který u každého výběhu hledá, kde se dotyčné zvíře asi nachází. Asi poprvé jsem viděla ledního medvěda, který si koupání ve vodě vyloženě užíval a neležel jen někde ve stínu.
Míříme na trajekt. Princ Frederik je připraven k plavbě a my také. Opět se tak po pár hodinách setkáváme s městem Warnemünde a s trochou nostalgie vzpomínáme na minulý týden. Stejně nechápu, jak je možné, že to takhle rychle uteklo. Dnes se ale ještě nevyspíme ve vlastní posteli doma, ale přespíme ve městě Osteebad v Boltenhagenu, jelikož by to bylo dost náročné. Jsme ubytovaní v nějakém rezortu, který je přes léto takovou "osadou" pro rodiny s malými dětmi.. a že jich tu je. Večer ale neděláme nic moc zajímavého, o čem bych mohla něco napsat.
Odjíždíme další den dopoledne po krátké a hezké procházce po okolí. Cestou nás potkala jedna kolona, ale jinak to docela šlo. Na jedné zastávce jsme si koupili u stánku s ovocem ze zahrádky maliny a borůvky do auta. - Byly výborné!
Po několika hodinách jsme úspěšně doma. Do té doby, než budeme muset vybalit kufry si alespoň chvilku užijeme klid a pohodu toho, že jsme zase zpět. Doufám, že se Vám cesta líbila, něco Vás inspirovalo nebo oživilo vzpomínky a nebojte, ještě se mnou někam brzy pojedete. Kam? Nechte se překvapit.
Mějte se krásně, 
T. 

No comments