With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Nice - Nádherný západ slunce, nevšední zmrzlina

Nice, France
Jak nejlépe zakončit příjemný den? Pozorování naprosto úchvatného západu slunce by mohla být ta správná volba, ne? Za sebe musím říct, že rozhodně byla. Vystoupali jsme pár schodů k vyhlídce Point de vue de la Colline du Château,  odkud jsme mohli pozorovat celé okolí. Vidět odsud tu proměnu města ze světla do tmy by měl snad úplně každý. Kdyby existovala nějaká tabulka se všemi výjimečnými západy slunce, které jsem kdy viděla, tenhle bude jistě na prvních místech. 
Za doprovodu rozsvícených lamp scházíme do drobných uliček města, které nás následně vedou blíže k centru. Jsem z Nice vážně nadšená. Dnes jsme našli další obchod se zmrzlinou, který praskal ve švech. Ptáte se proč? Už jste někdy měli zmrzlinu s příchutí olivy, piva, rozmarínu, růže, fialky, fíku, rajčete s bazalkou, pomeranočvých květů nebo snad avokáda? Jestli ne a chcete něco z toho vyzkoušet, tak už byste si měli také raději stoupnout do fronty jako ostatní, aby na Vás vůbec ještě zbylo.
Nevím čím to je, ale tohle místo jako by vyzařovalo pozitivní energii ze všech stran. Stačí se porozhlédnout kolem sebe a vidíte, jak se lidé baví, popíjejí víno a užívají si krásného večera. Chvilkami si vážně přijdu jako ve snu.
Mějte se krásně. Zítra pojedeme na výlet do vedlejšího městečka. Těště se na fotky! 
T.

No comments