With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Norwegian Jade - Day 8

Den 8 - Benátky, Itálie // Day 8 - Venice, Italy


Uteklo to po té vodě jako lusknutí prstu, ikdyž se to ze začátku tak ani nezdá. Opravdu jakmile se zlomí ta půlka, už to letí. 
Ráno už máme výhled z balkónu na Benátský přístav. Jdeme ještě na snídani a pak jen čekáme, až začnou vyvolávat naší barvu. Abych to vysvětlila. Každý si den před příjezdem zpátky vybere u recepce lístek s barvou a časem. To si přidělá na kufr, který přes noc už zůstává na chodbě, aby se ráno všechno stihlo. Většinou jsou to časy od 7 třeba do 11 po 20 minutách. Podle toho, jakou si kdo vybere barvu, tak v ten čas by měl vycházet z lodi a najít svůj kufr dole v budově přístavu. 
Redukuje se tím vystupování lidí v davech a taky, aby ten komu třeba letí letadlo, to stihl. 
// Really? It’s the end? We’re already in Venice port in the morning. We’re going to have a breakfast and then we’re waiting until our colour is announced. Let me explain it. Last evening everybody who is leaving a ship has to take a label with colour and time. According to your colour and chosen time your luggage will be outside in the port building. So they can avoid crowds of people leaving a ship and also for somebody who needs to be able to catch a flight (e.g.). 

Nám letadlo letí až někdy v 5, ale rozhodli jsme se jít dřív z lodi a zůstat ještě v Bentákách a projít si je. :-)
Mám na krajíčku. Nechci opouštět tak skvělé místo! 
Dáváme si kufry do úschovny a míříme k water taxi. Plujeme Grand Canalem až k Piazza San Marco.  Já mám ty Benátky stejně ráda! Vodní kanály s gondolami, popraskané zdi na domech, italská káva a zmrzlina,.. Udělali jsme si malé kolečko uličkami a vracíme se zpět do přístavu. Poslední možnost vyfotit si naší lodičku zblízka.
// Our flight is at 5 p.m. so we have quite plenty of time. But we’re leaving ship soon to have some time for Venice. No, I don’t want to leave this place!
We’re going to left luggage office and then to water taxi. We’re sailing through the Grand Canal to the Piazza San Marco. I like Venice so much anyway. Water canals with gondolas, cracked walls, Italian coffee and gelato.
We're going a little circuit through some main streets and after that it's time to go back to water taxi and port. Last chance to take a picture of our “little” Norwegian Jade from near.

Na letišti máme ještě spoustu času. V 16:30 nám začíná boarding. Teď už snad žádné problémy s místy nebudou. Sedím u okénka. Letíme opět KLM. 
Wow. Hned pod námi letělo letadlo. Člověku to připadá, jak když je kousek..
// We’re still having plenty of time at the airport. Boarding time starts at 4.30 p.m. Hope we won’t have any problems again. Phew. It’s okay. I have a window seat again. Wow. There is another plane under us. It looks so close but actually it’s hundreds of km elsewhere. It’s breathtaking. 

V Amsterdamu máme potom necelé 2 hodiny čas. Opět koukám na obchůdek s tulipány. Jdu do Starbucksu. Je tu vtipný stroj se zásuvkami. Kdo si chce nějaký přístroj dobít, musí si elektriku vytvořit šlapáním na rotopedu. GO GREEN Amsterdam ! :D 
Let do Prahy byl v pořádku. Seděla jsem znovu u okénka a viděla další z těch nejhezších západů slunce. Tentokrát nad zemí.
// We have a little less than 2 hours in Amsterdam. I admire this little tulip shop (once more). I'm going to Starbucks. I need a coffee so much! :D There is a funny machine with sockets. Who wants to charge some device - needs to make electricity by exercise bike. GO GREEN Amsterdam! :D 
Flight to Prague was fine. I saw another breathtaking sunset. Přistáváme nad krásně rozsvícenou Prahou a jsme zase doma. 
// We've seen beautiful luminous Prague. I love night flights in this way... And we're home again. 


Byla to další nezapomenutelná cesta v mém životě. Děkuju! // It was another unforgettable voyage of my life! Thank you so much! 
No comments