With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Norwegian Jade - Day 4

Athens, Greece

Den 4 - Piraeus, Řecko // Day 4 - Piraeus, Greece


Dneska máme exkurzi do New Acropolis Museum a procházku Athénami. Máme sraz ve Stardust Theater. Získáváme pár informací a dostáváme číslo, podle kterého najdeme náš autobus. 
V přístavu je jich totiž hrozně moc.
Máme průvodkyni. Zná toho opravdu moc, jen bohužel její řecké angličtině se špatně rozumí. (Např. Mother of Athens říká Mother “Fafína”, Zeus = Žuž…), ale docela nás to zase pobavilo. 
// Today we have an excursion to the New Acropolis Museum & Athens Walk. Our meeting point is at the Stardust Theatre. We get a number of our bus and then we’re going to the deck 4 to leave a ship.. We have a (woman) guide. She knows lots of things but it’s hard to understand her “Greek English” sometimes.. But it’s quite fun you know. 

Zastavujeme se na pár minut u starého Olympijského stadionu - Panathenaic Stadium, kde se konaly první moderní OH. Pokračujeme k muzeu. Před prohlídkou dostáváme rozchod na hodinu. Jdeme do kavárny. 
… Muzeum je zajímavé. Je tu výhled na Acropoli a podlaha v muzeu je prosklená, protože všude je jedna vykopávka vedle druhé. Průvodkyně nám dává do sluchátek výklad, ale vzhledem k tomu, že jí rozumím každé třetí slovo a zbytek odvozuji, jsem je raději nechala v autobuse.
// Our first (photo)stop is the old Olympic Stadium - Panathenaic Stadium. Than our trip continues to the New Acropolis Museum where we're having an hour free to shop, eat, drink, whatever.. 
Museum is interesting. There is a view of the whole Acropolis of Athens and also museum’s floor is predominantly made of glass because there are lots of ruins under museum. Po muzeu projíždíme městem okolo různých starých kostelů a parlamentu. Zastavujeme se u čtvrtě Monastiraki, kde dostáváme hodinu rozchod. Náměstí je pěkné. Je tu stánek s čersvým ovocem. Takové jahody jsem snad ještě neviděla. 
Jdeme na oběd. Klasický řecký oběd. Gyros, řecký salát, tzatziki,.. Našli jsme tu i Starbucks! 
// After museum we’re going through the city and our last stop is at Monastiraki quarter. There is a square with fresh fruit stands. We're having a free time here for a lunch. What to eat? Greek typical food - Gyros, Greek salad, tzatziki,.. And we found Starbucks here!  


Jedeme zpět do přístavu. Odplouváme kolem páté. Opět vedle nás kotví Celebrity. Troubíme na sebe a máváme si s lidmi z jejich lodě. Letí s námi dlouho vedle balkónů rackové, tak mám dobrou příležitost si je vyfotit.
Po malém odpočinku si jdeme dát drink do Spinnaker Lounge. Dávám si Sea Breeze. 
// We’re going back to the port. Our departure is approximately at 5 p.m.. Once again there is Celebrity ship next to us. It’s funny because our ships are hooting at themselves for a long time. It was like a competition. Also seagulls are flying quite a long time with us. 
Then we’re having some rest and we’re going to the Spinnaker Lounge for some drink. I have drink called Sea Breeze. (Vodka with cranberry/lime juice and grapefruit juice).V půl osmé začíná představení Cripton & Renata. Kouzelník/Iluzionista, který získal ocenění Magical Academy, mezi kterými je i D. Copperfield nebo Chris Angel. Obávám se, že ale na představení D. Copperfielda, které jsme viděli loni v Las Vegas, mít nebude. Něco je opravdu povedené, ale nejvíc nás asi pobavil létající stoleček. :D
Večer pak z balkonu koukám na světélkující městečka řeckých ostrovů, pouštím si písničky a jdeme spát. 
// At 7.30 p.m. there is a show of Cripton and his assistent Renata. He is an illusionist who got one of the 5 Magical Academy Awards (amongst them is e.g. D. Copperfield or Chris Angel). But I think he won't be as good as D. Copperfield (We saw him last year in Las Vegas).
.. OK.. The show is great and some illusions are unbelievable.. but we have to laugh at his “flying little table” so much. :D 

Rest of the evening I am at the balcony watching Greek islands and listening some music.
No comments