With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Day 1 - London

London, UK

Next stop? London! 


Jedeme se školou na týden do Anglie s výukou. Je to dotováno Evropskou Unií, takže se vybralo několik studentů podle seminářů a známek. Celý pobyt máme zaplacený. Jediné co si platíme, je vstupné a vlastní nákupy. 

Ke škole k nám přijíždí autobus FC Viktoria Plzeň, který nás bude po celou dobu vozit. 
Během cesty do Anglie dostáváme vyčerpávající výklad naší paní průvodkyně. Tak vyčerpávající, že jsme měli výklad nejen o Anglii, Německu, ale i o historii vinné révy, vedle které jsme projížděli. Netvrdím, že dozvědět se něco nového, není zajímavé, ale jak se někdy říká - co je moc, to je moc. 
Naše škola má prostě pokaždé kliku na průvodce.
Když se nám konečně povedlo usnout nebo jen relaxovat v tichu, tak vystupujeme na kontrolu a na trajekt. Osud si nevybereš. 

Z Calais nám to jede asi ve 2:40 ráno a cesta trvá necelé dvě hodiny. Každopádně nesmíme zapomenou se jít podívat na Doverské skály, které mají tu schopnost, že se na nicht nic neusazuje a jsou stále čistě bílé. To je jen jedna z milionu informací, kterou jsme dnes slyšeli. Samozřejmě snad pochopíte, že ve 3 hodiny ráno žádné Doverské skály ve tmě nejsou vidět. :D 

V Londýně jsme k ránu a zastavujeme u Greenwich park. Další "malá změna plánu". Vzhledem k tomu, že měl být ještě v 7 ráno zavřený, tak jsme měli mít možnost dospat, co jsme nenaspali (což je zaokrouhleně skoro nic). Jenže park byl otevřen, tak proč nevyrazit hned? To budeme chodit po Londýně jako Walking Dead, proč ne. 
Hned nás vítá déšť (to ale v Anglii není absolutně žádná novinka). Nikdy jsem si nemyslela, že park bychom mohli procházet skoro hodinu. No, ono když se zastavujeme každých 5 metrů na nějaký výklad, tak už se ani nedivím. 
Scházíme až dolu k přístavu, kde je vystavená loď Cutty Sark. Čekáme na water taxi a jedeme k Tower Bridge. Komu se chce, může jít na prohlídku Tower of London. Tohle místo jsem nikdy uvnitř neviděla, tak se jdeme podívat s pár lidmi. :-)


Je to opravdu zajímavé. Místnost korunovačních klenot (které tu jsou nějak od roku 1303),  různé brnění, zbraně a 7 vran střežících království,... (6 jich být musí, sedmá je jako "rezerva". Pokud by se vrány ztratily, tak bude konec královkské koruny a Británie s ní). Proto chytří Angličané přištřihli vránám křídla a dali je do klece. :D 
Ukončili jsme prohlídku a do našeho stanoveného "Meeting point" máme ještě docela čas. Jdeme do Strabucksu na záchranné ranní kafe (Podle paní průvodkyně "ta kavárna Starbenks"). Asi začneme hrát hru, jaká nasbíráme vtipná jména na kelímky během našeho pobytu, protože některá jsou opravdu povedená. :DDále pokračujeme na Tower Bridge a zpět. Jdeme k fontáně - Girl with a Dolphin Fountain a procházíme skrz St Katharine Docks. Potom procházíme okolo Minster CourtThe Hung Drawn & Quartered. Dostáváme tu rozchod na oběd. Jdeme do krámku se stručně jasným názvem - EAT. Skrz City of London se dostáváme k St. Paul's Cathedral, jdeme okolo až k Millennium Bridge, který přecházíme - je tu hezký výhled na Temži a nový mrakodrap The Shard. zastavujeme se u Tate Modern - to se mi hrozně líbí. Stará továrna předělaná na muzeum. Musím se sem někdy vrátit, abych si ho prošla uvnitř. :-) Opět tu máme nějaký čas volno. Udělalo se hezky, tak si tu sedáme na trávu a máme malý piknik. Jdeme podél River Thames a procházíme okolo Shakespeare's GlobeAnchor Bankside, The Clink Prison Museum až znovu k Tower Bridge, kde čekáme na autobus. Průvodkyně nám říkala, že se Tower Bridge zvedá jen jednou za čas a výjimečně. Víte co se stalo? Tower Bridge se otevřel. :D
Výjimečná situace? Přijeli jsme my, určitě. :D 
Naší poslední a nejdůležitější destinací je městečko Abingdon (Abingdon on Thames) hned u Oxfordu, kde si nás vyzvednou naše hostitelské rodiny, u kterých budeme celý týden. 
Ubytovaní jsme většinou po dvojicích. Máme se Zuzkou takový starší pár, ale jsou opravdu milí. Jejich humor je výborný. 
Pokoj máme jako pro panenky a nedala nám hned na začátku hranolky nebo pizzu! Skvělé! :D No comments