With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Jour 4 - Paris

Paris, France
Ráno jdeme na snídani, dobalujeme poslední věci a kufry si dáváme do hotelové úschovny.

Na dnešní poslední den jsem si měla vymyslet, co bych chtěla vidět. Je toho tolik, že je těžké zvolit jen jedno místo. Nakonec ale vyhrála čtvrť Montmartre. :-)

Abychom se dostali ven z metra, musíme vyšlapat několik schodů a to stále nejsme ještě úplně nahoře.
Zastavujeme se u parku s velkou stěnou -  Le Mur des je t'aime , kde je napsáno Miluji tě v několika jazycích. Je to roztomilé. Je tu nahoře u toho citát, který se prý jednou za čas mění. Teď tu zrovna je - Aimer c'est du désordre... alors aimons! (To love is a mess … let’s love then). Což znamená - Milovat je zmatek, tak milujme.
Ono když člověk narazí na nějaké pěkné místo zcela náhodně, je to ještě lepší. :-) Pokračujeme po schodech nahoru ulicí Rue de Calvaire. Opět je tu všude různé Street Art. Třeba 
La Basilique du Sacré-Cœur de Montmartre někdo použil místo hradu Disney,... Jsme na Place du Tertre. Náměstí plné umělců. Začíná trochu pršet, tak si sedáme do kavárny Au Clairon Des Chasseurs. Číšník, postarší pán přesně zapadá do uměleckého náměstí. Mlynářská čepice, velké stylové brýle a knírek. Sedíme u okna, dávám si cappuccino, pozoruji jak umělci rychle přehazují igelity přes svá díla a lidé rychle vytahují své deštníky.. Akorát přestalo pršet, tak jdeme ven a uvolňujeme stolek příchozí velké japonské skupince. Jdeme směrem k La Basilique du Sacré-Cœur de Montmartre. Fotíme fotky s krásným výhledem na Paříž nebo naopak fotíme celou baziliku.


Jdeme dolů po Rue Foyatier. Napojujeme se na Rue Yvonne-Le-Tac, kde je rohová roztomilá kavárna/restaurace Le Progrès. Pokračujeme dál až k Moulin Rouge. Je tu na rohu velký větrák z metra a někdo tam přivazuje toaletní papíry a jak to lítá vzduchem, vypadá to hrozně zajímavě.


Nasedáme na metro a jedeme do stanice École Militaire. Kousek od toho je Café Bar Club Tourville, kde si dáváme oběd. Typická francouzská cibulačka a bruschetta s mozzarellou a prosciuttem. Parfait!


Potom jdeme přes Jardin du Champ-de-Mars, kde si fotíme La Tour Eiffel a děláme nějaké společné fotky. 
Úžasně se nám tu zastavil červený moped, tak je záběr Eiffelovky hned o něco lepší! 
Vracíme se na hotel, kde si bereme kufry a jedeme vlakem na letiště. Máme tu spoustu času, tak si kupuji 
ještě poslední francouzské makronky. 
Let se nám nakonec ještě posunul skoro o hodinu. Přehnala se tu nějaká bouřka. Když nás pouští do letadla, 
tak se jim rozbil ten stroj, co čte kód letenek pro změnu... a znáte pohodáře Francouze. Nejdřív na to čtvrt hodiny
všichni koukají, jestli se to nerozkouká samo a až pak volají opraváře. 
Jsme v letadle, konečně. Z letadla máme podívanou. V Česku nad Řípem nám trochu prší a do toho zapadá slunce. ♡Merci beaucoup! À bientôt Paris! 

No comments