With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

AVON Pochod 2015, FRESH Festival - Praha

Ikdyž počasí v posledních dnech nahrává maximálně tak k tomu, aby se člověk naložil do bazénu a celý den z něj nevylezl, my jsme byly dnes poněkud odvážnější a vydaly se do Prahy. 

Tento víkend je Praha střediskem několika zajímavých nebo tradičních akcí. Tou tradiční se stal AVON Pochod proti rakovině prsu. Letos je to již 15. ročník a pro mě osobně druhý pochod, kterého se účastním. Líbí se mi letošní trička, která jsou asi zatím nejhezší. Dámská mají růžovou barvu a pánská trička jsou šedivá s růžovou kravatou. Je na nich nápis PRO NÍ, PRO NĚJ, PRO DĚTI, PRO TEBE, PRO ZDRAVÁ PRSA

Před začátkem jsme zašly do Mistral Café, protože je poblíž Staroměstského náměstí, odkud se startuje. Posilnily jsme se kávou, domácí limonádou a hruškovým koláčem s drobenkou, abychom to až na Rohanský ostrov v tomhle dnešním vedru zvládly. Není ještě ani poledne a na teploměru už teplota šplhá pomalu ke 30°C. 

Na krátkou chvíli ulice Prahy zaplavila růžová barva. Co se týče cesty, tak ta nebyla špatná, ale to horko bylo nepříjemné. Naštěstí podél trasy byly stánky s chlazeným pitím, které bylo pro všechny přichystané a k dispozici. Každopádně abych pravdu řekla, cílová destinace mě moc nenadchla. Chápu, že se předem nedalo počítat s tím, že bude takhle (až moc) horko, ale myslím, že takové slunečníky a místa na sezení ve stínu by rozhodně neměly chybět ani tak. V porovnání s předchozími Žlutými lázněmi, je tohle poněkud horší podle mého názoru. 
Následující program jsem potom už neviděly, protože jsme se vrátily zpět metrem k Palladiu a odtud šly na Letnou, kde nás čekala další část dnešního programu. 

P.S. Něco málo z cesty na Rohanský ostrov jsem natočila, tak se můžete podívat. :) (Přepněte do HD)
Tou druhou a zajímavou akcí byl FRESH Festival v Letenských sadech. Slyšela jsem na to několik doporučení, tak proč to nezkusit, když máme čas a jsme v Praze. No.. vystoupat v tomhle horku tolik schodů ke Kyvadlu, byl tedy skoro ,,bobřík odvahy". Navíc jsme ještě ke všemu přišly úplně z opačné strany, tudíž jsme to musely ještě skoro celé obcházet, abychom si mohly koupit lísky a vůbec se dostat dovnitř. Tomu se říká štěstí! 

Kdyby nebylo takové horko, tak si to asi užijeme mnohem více. Co se týče nějakého gastronomického zážitku, tak k obědu jsme si daly El Guapo burger od BlackDog Bar&Grill. U stánku byly napsány věty - LIFE IS TOO SHORT TO EAT BAD FOOD a IN BEEF WE TRUST.  Nějaké životní mantry? 
Burger nebyl vůbec špatný, jen byl jemně pikantní, ale to se nedá nic dělat, i tak nám moc chutnal. Na cestě zpět jsem viděla několik stánků s různými druhy jídel z různých koutů světa, ale ve vedrech nemám skoro hlad, tak jsme se jen koukaly. Pár stánků prodávalo i domácí pečivo nebo třeba exotické ovoce. Koupily jsme si na osvěžení vaničku melounu a k tomu Ugovu čerstvou šťávu z borůvek, malin, jahod, ananasu a jablek. 
Na závěr naší malé, pražské, sobotní expedice, jsme se vrátily zpět a cestou do centra jsem si skočila koupit na Dvořákovo nábřeží zelený chřest, který mám hrozně ráda. Na Václavském náměstí jsme zaskočily do Marks & Spencer, kde jsem neodolala vaničce malin s borůvkami (třeba na domácí smoothie) a na ochlazení ještě nanuka (pineapple, coconut & lime), který byl skvělý! Teď jen přejet na Veleslavín a hurá domů.
To by bylo pro dnešek vše. Teď na mě čeká jen studená sprcha a postel. Dnešek byl náročný a já jsem úplně mrtvá. 
Hezkou neděli, 
T.

No comments