With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Mimořádný Přírodní Úkaz / An Exceptional Natural Phenomenon

Dune of Pilat, France
Arcachon i jeho okolí pro mě bylo úplně neznámé místo. O to více mě pak ale překvapilo. V městečku je to jen samý rezort, ale o město tu nejde. Jde tu o přírodní úkaz, který se nachází kousek odsud. Tušíte, co mám na mysli? 
// I didn’t know Arcachon and the area around at all but it really surprised me a lot! The town is rather a holiday resort but that’s not important here. The main tourist attraction is located nearby. Can you guess the place?

Písečná duna, Dune du Pilat, je vidět skoro od parkoviště. To snad ani není možné. Vůbec jsem si neuměla představit, jak taková největší evropská duna bude vypadat, protože naše české pískovny se s tím nedají vůbec porovnávat.
Skoro od parkoviště jdeme bez bot a po písku! Před námi je 110m vysoká duna, na kterou musíme vystoupat. A řeknu Vám, že šlapat do toho kopce po písku, je teda dobré posilování. Ale za ten výhled to opravdu stálo!
// The sand dune, Dune du Pilat, can be seen practically from the car park. Is it even possible? We went barefoot most of the time. Now it’s time to climb up the 110m high sand dune. Honestly, stepping on the sand and trying to reach the dune’s peak was one heck of an exercise. But the view was worth the climb! 
Je to největší duna v Evropě dlouhá asi 3km, vysoká přes 110m a ročně se stále zvyšuje a zasype kus lesa (kdysi zasypala hotel, který se nacházel poblíž oceánu). Opravdu neskutečný úkaz. Duna už se nachází u Atlantského oceánu, tak jsme vyměnili teplá moře za studený oceán.
Sedáme si tu a děláme různé fotky. Je to tak neuvěřitelné, že by tu člověk zůstal hodiny! Rozhodně doporučuji! 
// The dune is located next to the Atlantic ocean and it’s the tallest dune in Europe - around 3 kilometres long and 110 metres above sea level. The dune is growing each year and swallows the pine forest next to it. (It already swallowed a hotel in the past). Literally, it's an incredible natural phenomenon! 
We're sitting here and taking loads of photos. It's such an incredible place that one would stay here for hours. I totally recommend a visit! 
With love, 
T.x 

No comments