With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Co stihnout v Nice za den/ See Nice in one day

Nice, France

1. Miroir d'eau
Chcete se osvěžit nebo si jen vyfotit skvělou fotku na (vodním) zrcadle (nebo oboje)? Pak určitě zajděte na tohle místo hned u Place Masséna.
// Fancy a refreshment or just a cool photo on a reflective floor (or both)? Then definitely visit this place next to Place Masséna. 
2. Place Masséna 
Ikonické sloupy na tomto náměstí, které nesmíte přehlédnout, jsou designovým kouskem od Jaume Plensa se soškami sedících nebo klečících mužů. Reprezentují 7 kontinentů světa a svítí ve tmě. Nejlepší výhled na celé náměstí je z kavárny, která se nachází v posledním patře Galeries Lafayette.
// The iconic poles located in this square are designed by Jaume Plensa with statues of men either sitting or kneeling - they are a must-see. They represent the 7 continents in the world and they even glow in the dark! The best view of Place Masséna from above is from a café in Galleries Lafayette. 
3. Promenade des Anglais 
7km dlouhá promenáda je asi tím nejznámějším místem v Nice. Pokud se chcete jen projít nebo si jít zaběhat, je to skvělé místo! Zároveň má promenáda svoje kouzlo, když se na ní projdete v noci, protože celá krásně svítí. Cestou jistě narazíte na spoustu umělců a když Vám zbyde čas, tak si určitě zajděte zaplavat do té jedinečné tyrkysové vody. 
// 7km long Promenade des Anglais is probably the most famous place in Nice. If you want to go for a walk or for a run, it's the place to do so! It's a magical place at night as well because the place glows all the way long. There are also several artists on the way all the time. If you have time for it, definitely go for a swim in the well-known turquoise and crystal clear water. 
4. #ILoveNICE
Tenhle 3D nápis se tu objevil poměrně nedávno po tom, co se tu stal teoristický útok v roce 2016. Lidé se shromáždili a začali používat právě #ILoveNICE, aby ukázali, že i přes tento brutální útok jsou stále pohromadě. Proto tu později vyrostl tento nápis, aby to lidé měli stále na očích a sdíleli solidaritu a lásku. Má to hodně silnou energii. Mějte se rádi! 
// This 3D sign has appeared at this place just recently after the terrorist attack back in 2016. People and locals gathered together and started using this hashtag #ILoveNICE to show the unity after this brutal attack. That's why this sign is there just so people can see it all the time and share the love and solidarity. It's a very powerful place. Make love not war. 
5. Local food
Tak jako všude jinde, v Nice najdete spoustu dobrého jídla. Zejména teda makronky, zmrzlinu nebo salát niçoise (jak jinak). Ještě zpět k té zmrzlině - zajděte do Vielle Ville do zmrzlinářství Fenocchio. Mají tam výběr zmrzlin, o kterých se vám ani nezdálo (od bylinkových, ovocných, květinových po třeba zeleninové). Zároveň se u toho nachází i známý uzoučký dům. 
// You can find several delicious food around Nice, just as everywhere else for that matter. Macaroons, ice cream and salad niçoise (what else) in particular. To tell you more about the ice cream - Definitely visit an ice cream place called Fenocchio in Vielle Ville. They have a wide range of flavours you've never dreamed of (from herbal, fruit, flower ones to vegetable ones for example). There's also the famous narrow house next to this shop. 

6. Vielle Ville 
První fotka s tou frontou lidí je to zmrzlinářství Fenocchio, o kterém jsem psala výš. A hned druhá fotka je ten úzký dům. Obecně je takhle část města asi tou nejživější a nejzajímavější, protože se tu nachází spousta lokálních restaurací a míst k sezení. O program a atmosféru je tu postaráno díky místním umělcům.
// The first photo captures the crowds of people in front of the ice cream place Fenocchio (the one I mentioned above). And the second photo captures the narrowest house in the area. In general, this place is very lively and the most interesting one because you have the majority of the local restaurants here or just places to sit and enjoy yourself. The lovely atmosphere is provided by local artists and musicians so you can't get bored while having a dinner! 
7. Monument aux Morts de Rauba-Capeù + Port Lympia
Zajímavý a monumentální 32-metrový památník se nachází za zatáčkou při příjezdu do přístavu Lympia. Je to památník všem obyvatelům Nice, kteří zemřeli během první světové války. Pokud už půjdete tímto směrem, tak se podívejte i k přístavu a okolním domům. Je to velmi fotogenické místo.
// A very interesting and impressive 32 metres-high monument is located around the corner on the way to Port Lympia. It's a monument dedicated to all inhabitants of Nice who died during the WWI. If you decide to go this way, you should stop by the port as this place is very photogenic with all the houses around. 
Je tu samozřejmě mnohem více k vidění. Tohle byl náš hlavní program jednoho dne, kdy jsme tu byli.  Samozřejme bychom toho stihli i více, ale vzhledem k tomu, že jsme tu byli 2 roky nazpátek na více dní, tak už to tu známe a spíše jsme si uživali tu atmosféru místa. Všichni to tu milujeme.
Pokud ale můžu doporučit ještě nějaká místa, tak rozhodně navštivte Course Saleya, když se tu koná květinový/ ovocný trh (většinou každou středu ráno) - to je jedno z toho nejlepšího tady. Také vystoupejte ten kopec na konci promenády do Parc de la Colline du Château. Je tu zaručeně ten nejlepší výhled na Nice (zkuste to se západem slunce a už nebudete chtít odjet).
//There's much more to do and see in Nice for sure. This was only our one and only day in here because we've already been in Nice before for a longer time so we were just wandering around the city we already knew. But we all love it here. 
But if I can recommend you more places then definitely do visit Course Saleya when there's a flower and fruit market (usually every Wednesday morning), that's the best thing in here. Also climb up the hill to the Parc de la Colline du Château, there's the best view of Nice for sure (try it with a sunset and you won't want to leave, ever).
With love, 
T. x

No comments