With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

50th Karlovy Vary International Film Festival

Karlovy Vary, Czech Republic
S vypětím sil a děláním několika tradičně zbytečných věcí okolo, mám všechno konečně zabaleno. ✔︎ Ptáte se kam? Jak už to bývá zvykem, na začátku července se v Karlových Varech koná Mezinárodní filmový festival. Přesně tam máme namířeno i my. Tentokrát slaví dokonce kulaté padesáté narozeniny, a proto si tento ročník nemůžeme nechat ujít! S holkami jsme se dohodly na termínu a jedeme hned na začátek, abychom viděly zahájení a také koncert kapely Lucie. Výjimečným hostem letošního ročníku je americký herec Richard Gere, kterého každý jistě zná z Pretty Woman nebo Chicago. Tudíž další věc, proč bychom tu něměly chybět. (Ne, dobře, Jamie Dornan alias božský Christian Grey byl prvním největším lákadlem /překvapivě/, ale ten přijede bohužel až koncem týdne a to už se nám nehodí. No co se dá dělat, budeme to muset přežít i bez něj.) :D
Vzhledem k tomu, že jsme si nebyly moc jisté do poslední chvilky, jak se nám to bude hodit, tak jsme se na nějaké levnější penziony/ hotely (jestli takové vůbec existují) ani nekoukaly a rovnou si našly stanové městečko.
Hmm.. První co nás na místě tedy čeká, je postavit stan a to bude ještě zajímavé. S naším překvapením jsme to ale zvládly na jedničku. Možná ne úplně s hvězdičkou, ale doma jsme si původně myslely, že to ve Varech nepostavíme vůbec a večer na sebe budeme muset jen přehodit plachtu nebo přespat v autě. Ani jedna varianta nás naštěstí nečekala a stan stojí hezky na místě.

Přímo od kempu nám potom jezdí zdarma autobusová linka ke všem možným místům v centru, kde se něco děje.
Vzhledem k tomu, jaký je o festival zájem, tak se nám v deset hodin dopoledne u pokladny stalo, že už nezbyly do kin žádné volné lístky kompletně na celý den (jak se dalo předpokládat) .. a bohužel i na sobotu. Musíme tedy vymyslet nějakou alternativu.

Páteční odpoledne jsme se rozhodly přečkat pod tím největším sluncem a v tom největším horku, abychom viděly oficiální zahájení filmového festivalu. Tiše závidím všem hercům a jiným osobnostem, kteří si nemusí dělat startosti s tím, že by se doslova roztékaly na místě. On to ten zážitek nakonec ale stejně převáží.
Po páté hodině začala přijíždět auta s očekávanými hosty. První nemohl vystoupit nikdo jiný než sám prezident filmového festivalu Jiří Bartoška. A za ním? Dav jásá.. Je to on. Richard Gere vystupuje z auta. Při tom začíná hrát znělka z Pretty Woman a Richard obchází fanoušky, aby si s nimi podal ruku a pozdravil je. Na červeném koberci řekl pár slov a odešel do velkého sálu, kde se bude promítat jeho film Time Out of Mind a také tu obdrží Křišťálový glóbus.
Za nimi přijelo několik dalších osobností, ale upřímně jsem to čekala trochu jiné. V televizi to vždycky vypadalo lépe, ale to už tak většinou bývá. Víc jsem tedy byla ale překvapná z moderátora celého zahájení. Bohužel nevím, kdo to byl, ale myslím, že je celkem ostuda, když si nepamatuje jména lidí, kteří vystupují z aut na červený koberec (tolik jich vážně nebylo). Slyšela jsem tuhle poznámku okolo sebe víckrát, než bych čekala.. tak na tom asi něco bude. Malé upozornění do příště, protože to bylo vážně chvilkami až hloupé a kolikrát jsme se tedy vlastně koukali jen na NĚKOHO (nebo podle moderátora - na dalšího milého hosta), protože jsme se o nich nic nedozvěděli. Díky bohu, že si pamatoval alespoň toho Bartošku a Gerea!

Po celém ceremoniálu jsme se šly projít a nechaly si vytisknout fotky u koutku Radiožurnálu. Když jsme se vrátily, tak jsme si už sedly do Dvořákových sadů a tam počkaly na ohňostroj, který začal pár minut před jedenáctou. Pustily při něm písničky z 50 Shades of Grey.. Společná 50 je holt společná 50.. (Níž ve videu uvidíte).
Lucie, která následovala hned po ohňostroji byla také výborná (jako vždycky)! Jen mě mrzí, že nezahráli Ameriku a Chci zas v tobě spát. I tak to byl výjimečný a krásný večer. :)

V sobotu to s počasím nebylo jinak. Vyrazily jsme do centra hned ráno, abychom si daly snídani. Máme rezervaci v Nespresso VIP Lounge, kam táta dostal pozvánku, kterou jsem využila, když už máme tu příležitost a jsme tady. Udělaly jsme si tedy procházku k hotelu Carlsbad Plaza, kde se VIP Lounge nachází. Posezení s dobrou kávou bylo opravdu příjemné! :)
Odpoledne jsme si jely odpočinout, vykoupat se a pak jsme znovu nasedly na autobus k Thermalu. Tady jsme si koupily večeři a počkaly na další autobus, kterým jedeme až do Letního kina u Richmondu. To začíná sice až v jedenáct večer, ale vzhledem k tomu, jak to tu se vším chodí, je rozhodně lepší vyrazit dřív. Řekla bych, že naše čtyřhodinová rezerva bude snad stačit. 
Promítá se Pretty Woman a předtím přijde Richard Gere, aby řekl pár slov, tak proto je o to takový zájem. 
Uteklo nám to docela rychle. Koupily jsme si víno a povídaly si, co nás čeká a tak o všem možném, co se dalo, protože už se společně moc asi nesejdeme v následujících měsících. 

Červený koberec před plátnem připravený, fotografové už zapínají blesky a Richard vystupuje ze dvěří. 
Musím Vám říct, že byl opravdu výborný a vtipný. Koneckonců pusťte si video, natočila jsem celý jeho projev. Jeho nástup na znělku z Pretty Woman, kterou si sám broukal, neměl chybu. :)
A film? Ten také neměl chybu. Pretty Woman zbožňuji a po delší době se na něj ráda podívám znovu. Ještě to ke všemu bylo umocněné tím, že při některých scénách celé letní kino tleskalo, radovalo se nebo nějakým způsobem reagovalo na pár scén... Omlouvám se, ale nejde to moc popsat. Bylo to vážně super.
Video si přepněte do HD. 
Nemělo to chybu a opravdu jsem si celý víkend moc užila! Počasí sice ne zrovna ideální pro festival, ale ono se to nějak zvládnout dá. Jsem ráda, že jsem konečně jela a mohla zažít na vlastní kůži jednu z našich nejlepších akcí v Čechách. 
Byli jste také?  

Přeji krásný týden,  
Vaše T. 

No comments