With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Berlin - Day 2

Berlin, Germany
Přepněte do HD! 

Večer jsem si sedla k mapě a přemýšlela nad tím, jakým nejlepším možným způsobem se dneska budu moct dostat na všechna ta místa, která jsem si doma našla, a která chci navštívit. Věřte, není jich málo! 
Ze všech možností zvítězilo kolo. Přímo u hotelu jsme si tedy ráno dvě půjčili. Vyrážíme co nejdříve, protože na odpoledne hlásí déšť a bouřky.  

Jedeme přes Tiergarten, kde projíždíme okolo Seigessäule (Vítězný sloup), který je vysoký asi 60m. Začíná mírně poprchávat, tak jedeme dál. Naší další zastávkou je Brandenburger Tor. Tady si děláme pár fotek a doslova potom prcháme pod bránu, jelikož se z poprchávání stal obrovský slejvák (s tím odpolednem se trochu spletli).

Přečkali jsme asi 10 minut a potom se zase rozjeli dál. Hned vedle se nachází Holocaust-Mahnmal, památník židovským obětem. Je typický svými 2 711 mramorovými náhrobky, které jsou různě veliké. Udělali jsme pár fotek (bylo tu i málo lidí - možná kvůli počasí nebo že bylo ještě docela brzy) a opět ujížděli dešti.
Schovali jsme se pod střechu někde v půli Unter den Linden, ikdyž už to bylo víceméně zbytečné, protože na mém oblečení už bych těžko hledala nějakou suchou část. O chvilku později jsme přejeli k Museumsinsel (muzejní ostrov). Aby toho nebylo málo, začala do toho ještě bouřka, takže jsme viděli, jak blesk přímo zasáhl Fernsehturm (Televizní věž). Přiznám se, že u přejíždění k dalšímu úkrytu mi trochu bušilo srdce, jak jsem se bála. :-D
Naštěstí jsme vše zvládli a naší cílovou destinací byla kavárna The Barn. Přišli jsme tam jak dva vodníci, kteří se jdou ohřát a trochu oschnout. Káva byla ale výborná. Děkuji za doporučení! Na oběd jsme nemuseli moc daleko. Pár kroků od kavárny jsme zašli do Shiso Burger. Měla jsem zatím ten nejlepší burger, který jsem kdy jedla! Dokonce přestalo i pršet a začalo svítit slunce.
Chvilkami jsme si mysleli, že to po jídle vzdáme a vrátíme se na hotel, ale udělalo se najednou tak hezky, že jsme pokračovali dál. Další cíl byla East Side Gallery. Cestou jsme samozřejmě viděli několik dalších zajímavých míst, u kterých jsme si zastavili. Nicméně k East Side Gallery jsme tak i tak dojeli, protože sem by měl při návštěvě Berlína zajít snad každý! Východní strana Berlínské zdi se tak stala nejdelší galerií pod otevřeným nebem na světě. Veškerá díla jsou tak tématicky směřována k oslavě svobody. Tohle místo rozhodně stojí za to! Nevím, jak je to v okolí s dopravou, ale my jsme byli docela vděční za to kolo. Zeď má sice jen asi 1,3 km, ale s kolem si můžete zastavit u jaké části chcete a také se nemusíte vyhýbat davům lidí. Ale záleží čistě jen na Vás. 
Cestou zpátky jsme se opět zastavili u Muzeumsinsel, kde jsme si udělali obrázky s Berliner Dom, který je tedy výjimečný a moc se mi líbil! 
Teď trochu nabrat rychlost a bez zastávek si užívat jízdu okolo míst, která jsme viděli dopoledne za deště. Naší poslední zastávkou je Potsdamer Platz, srdce Berlína v meziválečném období. Dnes je s z něj takové Times Square Berlína. Jdeme se podívat do Sony Center. Moderní budova, kde se nachází nejnavštěvovanější kino v Berlíně a místo, kde se každý rok koná filmový festival Berlinale
Venku na náměstí je další možnost prohlédnout si kus Berlínské zdi, kam mimochodem lidé lepí žvýkačky. 

Půl sedmé? Nějak moc to uteklo. Vracíme se na hotel. Musím se po celém dni dát trochu do kupy. Jen mě začínají docela dost bolet nohy. Ujeli jsme toho..  no .. hodně. 
Nicméně mají to tu vymyšlené skvěle, co se týče cyklistů. Každá ulice má o jeden malý pruh i semafor navíc, aby se nenaskytl žádný problém. My jsme tak nemuseli projíždět mezi auty nebo na chodníku. Vážně jedině doporučuji!

Večeři jsme zvolili v restauraci Vapiano v Europa Center. Nevěděla jsem, co je na ní tak speciálního, ale to se každý dozví, když si jde pro jídlo. Oni Vám ho totiž udělají přímo před očima. Tudíž jsem koukala, jak se tedy správně dělají spaghetti Carbonara. Myslím, že za ten zážitek to čekání v menší frontě rozhodně stojí! Navíc není to vůbec nic finančně náročného.
Naší poslední noc v Berlíně jsme zakončili v hotelovém baru, kam jsme si sedli na drink/ víno. Já jsem zvolila první variantu.
Po této návštěvě musím říct, že Berlín se stal místem, které mě neskutečně oslovilo. Někdy se sem vydám znovu třeba na trochu více dní, abych si mohla projít/projet zase něco jiného! 
 Unaveně jsme se už jen doploužili do pokoje a teď nás čeká spánek. Dobrou noc! :-)

T.

No comments