With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Royal Holloway, University of London

Royal Holloway, Egham Hill, Egham, Surrey TW20 0EX, UK

 Morning. English breakfast se konala jen polovičně. Ráno nejsem zvyklá moc jíst, ale něco do sebe dostat musím, abych dnešek zvládla. Voláme si taxi a vyrážíme směrem k Royal Holloway, University of London, kterou odsud máme asi 15 min. 

 Abych vám řekla, co tu obecně dělám, tak se vám to pokusím stručně vysvětlit. Před třemi lety jsem byla na jazykovém kurzu v Anglii, kde jsme s kamarádkami začaly přemýšlet o brigádě a později i celkově o studiu tady. Euforie z místa, které mi neskutečně přiroslo k srdci, na jeden čas upadla a my měly jiné věci na starost a “přežívaly" jsme střední. Jak se blížil rok, kdy budeme střední opouštět, tohle téma jsme znovu začaly řešit, až sami vidíte, k čemu jsme dospěly. Stojím v Anglii u Royal Holloway, která mi poslala nabídku na místo a pozvánku na Applicant Visit Day. Proto jsem tady, abych se podívala, co vše to obnáší, jestli bych tohle byla schopná zvládnout a také z jisté části jestli si vážně chci splnit to, o čem jsme snily už kdysi. 

Od 10 hodin začíná registrace a navazující krátká přednáška na téma “Making the most of your Applicant Visit Day”. Student se nám snažil poradit, na jaké otázky je dobré se zeptat vyučujících nebo studentů. Zároveň bychom si měli položit otázku sami sobě, jestli je tohle opravdu to, co chceme a zda se nám tu bude líbit. Po této přednášce mám do 12 volno. Jdeme najít nějakého studenta s oranžovou bundou RHUL (jak říkají “find your EasyJet student”). Je tu určená místnost, odkud jednotlivé skupinky vychází. Jdeme se studentkou druhého ročníku oboru English. Cestou jsme si povídaly o všem možném, co se studia a volného času týče. Zjistila jsem spoustu zajímavých a užitečných informací. 

Všechny budovy, které tu jsou, mají nějaký název, aby se tu každý dobře zvládal orientovat, protože je to tu opravdu veliké. Ono se není čemu divit, studuje tu 9 tisíc studentů. Taková doslova univerzitní vesnička. Každopádně hlavní oranžová budova, ve které se bydlí, je naprosto úžasná! 
Celková prohlídka nám zabrala asi hodinu a půl. Prošli jsme okolo všech budov, abychom věděli, co se kde studuje a co se kde děje. Spousta z těchto budov je totiž určena třeba na setkání studentů (Sudents’ Union) a jejich zájmových skupin nebo jsou tu jídelny, sportovní centra a knihovny. 

Od 12.15 mám uvítací řeč o School of Management od univerzitní lektorky a ředitele školy a na to navazující ukázkovou přednášku od Dr Derrick Chong - přednášející v oboru Marketing a Arts Management. To bylo opravdu zajímavé a poučné.

Další program mám až v 1.45, tak si jdu mezitím dát něco k jídlu a koupit kávu. Na této škole mají několik budov s logem "We proudly serve Starbucks" a momentálně mi kafe dokáže trochu dodat energie. Začínám být celkem unavená. Na poslední části tohoto dne máme už oddělený program ve skupinkách, podle našich oborů. Můj vybraný obor je Management with Marketing. Naše budova managementu (na obrázku je to ta skleněná se zelenými pruhy) se jmenuje Moore Building. Jdeme do učebny, kde máme malý seminář s již zmiňovaným Dr Derrick Chong, studentkou prvního ročníku a jednou lektorkou. Je nás tu celkem asi 10. Každý z nás se představujeme a říkáme něco o sobě. Poté máme chvíli prostor na naše otázky, které se nám snaží zodpovědět. Uteklo to opravdu rychle a přednáška je u konce. Dozvěděla jsem se opravdu zajímavé a důležité informace. 

Stihla jsem vše, co jsem potřebovala stihnout a vidět. Rozhodně nelituji toho, že jsem sem jela, protože jsem si udělala lepší obrázek o tom, jak celkově studium vypadá a probíhá. Voláme si taxi na letiště a opouštíme RHUL. 

Na letišti máme ještě celkem čas, tak se koukáme po obchůdcích. Nezapoměla jsem koupit si Vogue a táta koupil Telegraph. Tudíž na palubu neseme asi 10 kg papíru. Let byl bez problémů a viděli jsme krásný západ slunce. Noční lety mám ráda. 

Hezkou neděli,
T. 

No comments