With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Autumn is here.

Hezký večer všem!

Čas zase letí jako voda a září už je pryč. Opět je tu doba, kdy musíme přivítat podzim a jeho všemožné počasí. Musíme vyměnit věci v šatníku, připravit si deštník a koupit si zásobu čaje nebo kávy na pochmurné víkendy trávené v posteli s filmem. Na jednu stranu mám tohle období ráda, protože kolem sebe vidím tolik různých barev, ale na druhou stranu mi právě tohle pochmurné počasí hrozně odebírá energii. Znáte to? :-)

// Good evening everybody. Time flies so quickly and September is gone. There's the time when we have to welcome Autumn and its changeable weather. We have to change our closet, prepare umbrella and also we have to buy a large amount of coffee or tea for those weekends spend it your bed with some film. On the one hand I like this season for its countless colours but on the other hand the weather is reducing my energy. Do you know it? :)Moc se toho nedělo teď, o čem bych vám mohla povyprávět. Chytla jsem navíc chřipku, tak jsem během týdne spíše přežívala. 
Slavili jste International Coffee Day? Všimla jsem si toho o den později, ale zklamaná z toho vážně být nemusím, protože kafe mám stejně každý den, takže special coffee day k tomu nepotřebuji. Spíš mě překvapilo, že se tohle vůbec slaví. :-D

// I have not so many things to tell you. Nothing interesting happened. I had a flu so I was more likely surviving. :-D
Did you celebrate the International Coffee Day? I noticed it day after but I wasn't disappointed, you know I have coffee every day so I don't need any so called special day for it. I was just surprised that something like that is being celebrated. :D 


Dále jsme navštívily s mamkou její klientku, která měla u sebe výstavu šperků Pierre Lang, které navrhuje i samotná rakouská hraběnka Metternich.
Jedná se o bižuterii, která mi celkem připomíná šperky od Swarovski. Můžete si vybrat vlastní velikost i tloušťku řetízku a k němu jakýkoliv přívěsek, který se vám líbí. Bylo to zajímavé. :-)


// I've visited mom's client in her house where she had an exhibition of some jewellery by Pierre Lang (they are designed also by Austrian countess Metternich herself). It is a fashion jewellery and I think it's similar to Swarovski's jewellery. It was interesting. :-)


Také mi tento týden do schránky přišel balíček plný sluníčka z Californie od Natálky Kotkové (The Nattiness). Tak jsem si doma potom musela zapnout počítač, najít fotky a vzpomínala jsem na léto 2013, kdy jsme s rodinkou cestovali skrz Californii. Hned bych se vrátila!

// I've received a package this week full of California sunshine from Natálka Kotková. After that I browsed my notebook to find some old photos from Cali with my family (summer holiday 2013). I would love to go back right know! 
Viděli jste film Into the Wild? Pustila jsem si ho o víkend (přemlouvala jsem se k tomu hrozně dlouho, ale až teď si na něj udělala vážně čas) a musím říct, že ten film je neskutečný.!
Hned jsem se chtěla vydat na místa jako na přidaném obrázku vlevo od @nathanielatakora a jen tak pozorovat skvělá místa kolem. Ikdyž film neskončí zrovna podle představ, tak ho rozhodně všem doporučuji! :-)


// Did you see the film Into the Wild? I saw it during the weekend and I have to tell you that it's incredible! I would go immediately to the places like in the left picture by @nathanielatakora and just wonder and explore this beauty. 


Jinak jsme museli dát do pořádku trochu zahradu s přicházejícím chladným počasím. Ségra marod  (ale s větším množstvím energie než za stavu bez nemoci - nechápu) si přitom kreslila na chodníku a dala si přitom lekci francouzštiny. Slovíčka, která si pamatuje ze školky - Bonjour, Bonsoir a Pigeon (holub). 
// We had to clean the garden with coming cold weather. My sister is also sick (but se has more energy that without an illness - unbelievable) so she draw some pictures on the pavement with chalks during our work. She repeated her French knowledge from kindergarden - Bonjour, Bonsoir and Pigeon. 
Dneska jsme s mamčou pekly. ♡

// Me and mom baked some apple pies today.  


Krásný víkend! 
// Enjoy your weekend! 

No comments