With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Day 2 - On the Way to Italy

Den 2 - Cesta do Itálie se zastávkou v italském městě Udine // Day 2 - On the way to Italy with stopover in Italian city Udine

Vyrážíme po dopolední kávě v hotelu. Už to nemáme tak daleko, ale rozhodli jsme se ještě pro jednu malou zastávku, ať také vidíme nějaké nové město. 
Přijeli jsme do městečka se jménem Udine, nakonci jsme mu dali přezdívku “Město Duchů”. Vysvětlím později. 
// We’re leaving at noon. It’s not so far to Caorle so we’ve decided to stop in a small city called Udine. (We gave a nickname “Ghost Town” for Udine in the end). I’ll explain it later. 

Snažíme se najít místo na zaparkování, protože na parkoviště si tu očividně moc nehrají. Vzhledem k tomu, že je neděle a možná i to, že jsme v Itálii nemůžeme čekat, že by nám někdo mohl poradit/ pomoct. Nakonec jsme nějaké místo našli. 
// We’re trying to find some place to park because we’re not able to find any car park here. In view of the fact that it’s Sunday (or generally speaking we’re in Italy) we can’t expect any advice or help. 
Luckily we found some place. 

Z auta jsme viděli docela hezkou restauraci. Když jsme k ní došli, zjistili jsme, že je úplně plná. Nevadí, alespoň si to tu projdeme. Jsme na náměstí - Piazza San Giacomo. Všeho všudy jsou tady tak 4 lidé. Nacházíme jednu restauraci, kde nám číšník říká, že to bude trvat tak hodinu. To se nám zrovna nehodí, tak jdeme dál. Náměstí na mě působí dojemem toho, že začíná mírně chátrat. Některé obchody úplně zmizeli, okenice a zeď je zničená, veškeré větší restaurace jsou zavřené. Už chápete proč “Město Duchů”? 
// Because we have not found any free restaurant we’re able to see the city. We are at Piazza San Giacomo. There are 4 people altogether. There is a restaurant which looks quite good but we might be waiting an hour for meal. That’s what a waiter told us. Never mind. The piazza gives the impression of falling into ruins. Some shops totally disappeared, windows are broken and bigger restaurants are closed. Do you understand the nickname “Ghost Town” now? 

Našli jsme jednu restauraci, kde je celkem dost místa. Číšnice na nás působí dost znuděně. Jsme asi třetí nově příchozí zákazníci a zatím nás obchází se vztyčeným nosem a slovem IGNORACE skoro napsaným na čele. Dáváme jim pár minut, aby si nás zkusili všimnout. Z pár minut se stalo asi 45 minut. Tohle se nedá, odcházíme. Nakonec nás “zachránil” MacDonald na kraji města. Tohle byla zastávka za všechny nervy. Město se mi líbilo. Na focení je totiž skvělé (žádné davy lidí se vám nepletou do záběru), ale doporučuji vám jet sem najeděni nebo s hodně pevnými nervy. :D 
// We found a restaurant where lots of seats are free, but waitress looks quite bored. We’re the third newcomer customers and they are walking around us for now like they’re having a big sign - IGNORANCE - written on their forehead. We’re giving them couple of minutes but nothing has changed. We’d been waiting for about 45 minutes. It’s not working we’re leaving. We found McDonald at long last.. This stopover cost all of our nerves. The city was nice for taking photos (you know, no crowds get into your way in your shot) but I recommend you to visit this city with full stomach or strong nerves. :D 


Benvenuti Caorle. Tak jsme tu. Ubytováváme se. Recepční na hotelu vypadá přesně jako Cara Delevigne. :D 
Je hezky tak vyndaváme plavky a jdeme na pláž. Večer si procházíme město a jdeme na večeři do pizzerie Ae Do Rode. Pravá italská pizza nikdy nezklame.
// Benvenuti Caorle. We’re finally here. Our receptionist looks almost like Cara Delevigne. :D 
The weather is nice so we’re going to the beach and then is time for dinner already. 
.. Well we can enjoy delicious Italian pizza which never disappoint you.   

No comments