With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Jour 1 - Paris

Paris, France
Ráno dobalujeme a vyrážíme na letiště. Naše další destinace za pár hodin bude Paříž!
Dostala jsem od rodičů skvělý předčasný (cestovní) dárek k narozeninám a letím s nimi na podloužený víkend právě do Paříže! :-)

Tiskneme si letenky, odbavujeme se, procházíme kontrolou a jdeme do kavárny. Moc se mi líbí obraz věnovaný Václavu Havlovi od Amnesty International.
Odlétáme z gatu C10.
Bonjour Paris. Na letišti Charles de Gaulle jsme asi ve dvě hodiny. V Paříži prší, ale jak se říká - "Paříž je nejhezčí v dešti".
Čekáme na kufry a jdeme na vlak, kterým jedeme do centra na zastávku Les Halles, kde právě probíhají velké rekonstrukce.
Hotel máme kousek.


Věci necháváme na pokoji a jdeme na pozdní oběd. Jsme v restauraci, která je ve stylu dřívějších let. Všude plakáty Marilyn Monroe a starý jukebox na desky, který stále funguje. Úžasné!


Po jídle se jdeme projít po okolí. Hned přes ulici je hlavní ulice Rue de Rivoli. Procházíme okolo Tour Saint-Jacque a docházíme až k Place de l'Hôtel de Ville. Zrovna dneska je státní svátek - Jour de la Victoire, tak jsou všude po městě vlaječky, plakáty, věnce,..
Pokračujeme přes pont d'Arcole na l'Île de la Cité a v ulici Rue d'Arcole nacházíme ráj makronek a jiných výrobků. Také proto se to tu jmenuje Hure - Créateur de plaisir. Dávám si do malé taštičky tři makronky na ochutnání - Caramel, Chocolat menthe a Fraise.
Nejdeme hlavní ulicí, ale menší vedle se jménem Rue Chanoinesse. Je tu obchůdek Bertie's CupCakery a hospůdka, kde je velká vistárie a na ní nebo vedle jsou pověšené různé barevné věci. Od papoušků - po jiné ozdůbky". Vypadá to naprosto báječně. Jmenuje se "Au Vieux Paris d'Arcole".
Dostáváme se k ulici Rue du Cloître Notre Dame hned vedle katerály. Čekáme malou frontu a jdeme se podívat dovnitř. Líbí se mi tu nejvíc vitráže a strop. Venku hledám Kilometre Zero, odkud měří veškeré vzdálenosti francouzských silnic a ostatní vzdálenosti od Paříže.


Vracíme se do hotelu, kde si dáváme chvilku odpočinku a kolem půl osmé vyrážíme znovu. Jedeme metrem na zastávku "la Tour-Maubourg", která je kousek od Invalidovny. Jdeme totiž na představení "La Nuit aux Invalides". Je to světelná show, kde se promítá francouzská historie na zeď uvnitř Invalidovny.
Bylo to skvělé!


Potom jsme měli v plánu se jít někam najíst, ale je celkem pozdě a nové hosty už do restaurací nepouštějí. Takže náší první večeři objednáváme v McDonaldu. :D

Bonne nuit.

No comments