With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Jour 2 - Paris

Paris, France
Po včerejším vyčerpávajícím dni vstávám trochu později (nic neobvyklého u mě). Na snídani jdeme kousek od nás do Café Vigoroux. Potom sedáme do metra a jedeme pár stanic. Procházíme uličkami a jsme u l'Église Saint-Sulpice, kde se odehrávala i scéna z filmu Šifra Mistra Leonarda. Procházíme si to tu.


Potom procházíme dálšími uličkami. Jdeme se kouknout do Christian Lacroix. Zamilovala jsem se do jejich travel diaries. Jdeme dál. Procházíme Rue Canettes a pak malou Rue des Ciseaux. Jsme na Bd Saint-Germain, kde míříme do známé Café de Flore. Známé tím, že se tu kdysi scházeli velcí lidé jako Simone de Beauvoir, Jean-Paul Sartre, Albert Camus,..
.. Vedle nás sedí postarší pán, který si čte noviny. Má na sobě dokonalé brýle, kvádro a vedle sebe helmu zřejmě na moped, na kterém tu jezdí kadý druhý. O pár míst dál sedí pár. Paní vypadá, že je jí opravdu docela hodně, ale snaží se stále nějak vypadat. Má světlé mikádo s ofinou, krásné černé šaty.. ale na vrásky jsme krátcí, tak je na ní stáří vidět. Oči má neskutečně černé namalované (spíš přemalované) s nalepovacími řasami.. A v neposlední řadě tu sedí pán, který (co se vlasů týče) vypadá jako A. Einstein.
Tohle je to, co mě fascinuje na Paříži. Ať si sednete do jakékoliv kavárny, všude je aspoň někdo, kdo vás něčím zaujme.


Pokračujeme dál. Další cíl je Jardin du Luxembourg. Cestou se zastavujeme v malém obchodním centru, kde si táta vzpoměl, že býval trh.. a měl pravdu. Nejradši bych zůstala v květinářství.
Udělalo se hezky a zahrada je plná lidí. Sedí na židlích, čtou si, povídají si, relaxují,..
Je tu krásné zákoutí s Fontaine Médicis. Ale je opravdu docela vtipné, že se lidé slunní takhle u senátu (Palais du Luxembourg). 


Je čas na oběd. Nacházíme kousek restauraci, která se jmenuje Le Cercle Luxemboug. Měli tu hrozně milý personál a dokonce nám potom dal náš číšník tři malé Eiffelovky jako dárek.

Jsme u Bd Saint-Michel (tam jsem včera šel s Marie - Claire.. ♫). Jdeme se podívat do Nike Store, kde je obří neonový nápis WE RUN PARIS. Hned vedle je Sorbonne.
Dál už pokračuji jen s mamkou. Dáváme si kávu a Tarte au citrone u Paula. Jdeme do papírnictví. (Jestli jsem ještě nezmiňovala, tak papírnictví a knihkupectví jsou má neoblíbenější místa. Miluji sešítky, notýsky, bločky, knížky..). Dál procházíme okolo Fontaine Saint-Michel. Líbí se nám restaurace Chez Clément, kde jsou venku pověšené různé hrnce.
Chtěly jsme se podívat do Shakespeare & Company, tak se to pokusíme najít. Jdeme podél Seiny. Přecházíme Pont Neuf. Naproti v ulici Rue de l'Amiral de Coligny jsem vyfotila sochu se zvednutou rukou, na které přímo sedí vrána. :D

Dále procházíme podél Louver až na Pl. du Palais Royal. Vzdáváme pokus o hledání S&C a jdeme vlastní trasu. Docházíme ke Comédie Française. Je tu pěkná kavárna Le Nemours. Teda ono obecně řečeno je tu pěkné skoro včechno.
Potom jdeme do pár obchodů jako je Forever 21, Jennifer, Aldo, Bersha a vyčerpané se vracíme na hotel.


Taťka nám řekl, že Shakespeare & Comapany bychom nikdy na té straně, co jsme byly, nenašly. Spletly jsme si to s jiným místem, o kterém jsme se bavily. Tak jsme se alespoň prošly a viděly jiná zajímavá místa.

Večeři jsme si dali všichni v Pizza Hut a pak míříme na loď. Jede nám za půl hodiny, tak je mezitím čas na kávu. Co jiného se také dalo čekat s naší kávovou rodinkou, že?
Podél Seiny je celkem živo. Lidé tu slaví, mají picnik.. :-)
Eiffelovka ve své osvícené kráse a všude ze stran se mačká spoušť jako o život.No comments