With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Jour 3 - Versailles, Paris

Paris, France
Vyrážíme na metro resp. na vlak. Mají to tu všechno dohromady. Proto je občas docela složité, najít tu správnou trasu. 
Jedeme s partou Slováků v kupé, jaká náhoda. 
Po 45 minutách jsme na místě. Začalo pršet. To není zrovna dobré počasí na prohlídku Versailles. Nebo spíš prohlídku zahrad a stání ve frontě, uvnitř to nevadí. 
Ve frontě jsme si určitě takovou půl hodinku postáli, ikdyž lístky máme už předem u sebe. Nic to nemění. Akorát tady okolo nás prošla nevěsta s fotografem. No, upřímně její šaty byly tak špinavé, že bych už žádné fotky ani nechtěla. 
Hurá, jsme uvnitř. Prostory jsou opravdu krásné, ale je tu strašně moc lidí. 
Přicházíme ke kavárně Angelina. Jejich dortíky, makronky a všechno ostatní vypadá naprosto skvěle.


Potom jdeme zkusit prohlídku zahrad. Vymysleli jsme to. Půjčili jsme si golfový vozík! 
Jedeme až k Petit Trianon - tady bývala Marie Antoinette. Pokračujeme i do Grand Trianon, kde byl zase Louis XVI. 

Ukončujeme prohlídku a jedeme zpět do Paříže. Venku se udělalo hezky, tak vystupujeme v centru a konečně jdeme najít správným směrem Shakespeare & Company.  
Tak tohle místo je jedním slovem RÁJ. Až budete někdy v Paříži a jste milovníkem knížek nebo jen chcete vidět zajímavá místa, určitě sem zajděte. Je to zážitek! 
Má to dvě patra a knížky jsou tu všemožné. Od světové poezie, prózy, různých učebnic, ve francouzštině, angličtině,.. v podstatě všechno. 
Nad schody je velký nápis - BE NOT INHOSPITABLE TO STRANGERS LEST THEY BE ANGELS IN DISGUISE. ("Buď pohostinný k cizímu člověku, protože to může být anděl v přestrojení"). :-) Je tu dokonce malá místnost na čtení. 
Kupujeme nějaké knížky jako například Pohyblivý svátek od E. Hemingwaye. Podle této knížky je v podstatě natočený film Midnight in Paris. Je to nekutečný příběh, který se mi opravdu líbí!
Jé, dostáváme na každou knížku razítko S&C. :-)Pokračujeme dál. Zastavujeme se v kavárně Odette. Vypadá zvenku hrozně roztomile. 
Jdeme ke stolečku v druhém patře a z okna máme krásný výhled na Notre Dame de ParisVracíme se pomalu zpátky směrem k hotelu. Cestou v Hure kupujeme makronky domů pro rodinu a já pro holky. Jsme na Place de l'Hôtel de Ville odkud jdeme k Centre Georges Pompidou. Miluji pařížské street art! Není snad jediné místo, kde bych něco neviděla. 
U zdi je socha Supermana bez hlavy. Fotím si jí. V tu chvíli ke mě přišel nějaký chlap s očividně dobrou náladou a říká mi: "Socha dobrá, ale já jsem lepší, ahoj".. a odešel. :D 
Jdeme se podívat k La fontaine Stravinsky. Tohle zákoutí mě fascinuje.Vracíme se na hotel, odpočíváme a večer jdeme na večeři kousek vedle u nás na pravý Hamburger. 
Dneska poslední Midnight in Paris. No comments