With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Salzburg

Salzburg, Austria

Redbull Hangar-7

Tohle místo se nachází kousek od centra Salzburgu. Byla tu vystavena kolekce letadel, vrtulníků, formulí,.. a tak jsem chodila s foťákem a cvakala všechno možné. Nejsem ten správný typ člověka, co by tohle dokázal nějak zvlášť ocenit a ohodnotit. :-D  Nicméně areál vypadal opravdu moderně a zajímavě. Byla tu i kavárna, kam jsme zašli na kávu a něco dobrého. Musím říci, že to bylo opravdu úchvatné. Káva podávaná v krásných hrněčcích, na stolečku růže a vypadalo to jednodušše báječně. :-) 

Potom jsem okolo sebe pořád jen slyšela: ,,Páni, běžte se podívat na toalety. To je něco skvělého''. Tak jsem přemýšela, co by tam mohlo být tak úžasného do té doby, než jsem tam přišla. Pardon, ale já nevěřila svým očím. Salonek jak pro přehlídku VS, váza s pravou obrovskou kyticí. Všechno víceméně do červena. Přišla jsem si vážně divně, ale prosě jsem si ze záchodů odnesla nejmíň 30 fotek :-D 
// The Redbull Hangar-7 takes places close to the centre of Salzburg. There is a collection of planes, helicopters or formula… I’m not a good person to tell you my opinion about these things. I was there just as a photographer and observer. However this place is really interesting! Also we had a cup of coffee and I have to tell you it looked so amazing.

Then I just heard ‘' Omg the toilets are beautiful”. I was thinking about what could be there until then I went there. Pardon but I couldn't believe my eyes! Washer lounge looked like a place from VS fashion show, there was a vase with a huge bouquet and everything was pretty much decorated in red. I felt like a fool but I took at least 30 photos here. 


Tak a teď něco o Salzburgu, tam jsme jeli hned po aréně. Když jsem na tomhle místě byla poprvé, opravdu se mi tu líbilo. Samozřejmě jsme všichni měli na autě rakev na lyže, takže jsme objeli celé město několikrát, než jsme našli otevřené parkoviště, protože do podzemních jsme se nevešli (ano i jsme to zkoušli a zablokovali nachvíli celý průjezd :-D )... Prošli jsme okolo řeky a zamířili do uličky (Getreidegasse), která byla naprosto dokonalá. Každý obchod měl svou kovovou ceduli a vypadalo to skvěle. Pak jsme si prošli město a vyjeli lanovkou (jako na Petříně) na hrad Fortress Hohensalzburg. Město mi historicky trochu připomíná Prahu. Jinak je to město Mozarta, takže na každém kroku jsou obchůdky s jeh tématikou. Na hradě byla vyhlídka moc hezká a bylo i krásné počasí.  Odpočínek byl posezení ve Starbucksu, kde mě zaujala jejich světla. 
// Something about Salzburg. I was already once here and I really liked this place! Firstly we had a small problem with parking (you know, the ski box that is on the car roof is really impractical)…We walked along the river to the city. Specifically to the street called Getreidegasse. This street is really amazing. Almost every shop has its own metal sign. Than we walked around the city and took the cable car to the castle Fortress Hohensalzburg. Otherwise, it is the city of Mozart so you can find large number of shops with its theme. Also we visited Starbucks - relaxation and I truly loved their lights!Vrátili jsme se sem jěště jednou, když jsme jeli už úplně domů a to jsme zašli do muzea přírody, vědy a techniky. (Museum of Natural History and Technology).

// We came back again to Salzburg (when we were on the way back home). We went to the Museum of Natural History and Technology.

No comments