With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Wednesday in Windsor

Windsor, Windsor, Windsor and Maidenhead SL4, UK
Krásný večer, 
Jsem tu s dalším článkem. Tentokrát z Windsoru. Dnes jsem měla nějakou nečekaně skvělou náladu (nevím, jestli tím výletem, sluncem, skvělými lidmi okolo mě, návratem k běhání nebo radosti z obávané ale odevzdané práce,.. nevím). Každopádně jsem si tu napsala na to-do list (se kterým všichni tak dobře umíme pracovat), že se blogu budu věnovat víc! Spousta lidí se mě ptá na nějaké zážitky, články o univerzitě, fotky a já vím, že bych vám toho mohla napsat mraky, ale jediné co mi k tomu chybí, je ten zatraceně cenný čas, který musím věnovat čtení, psaní záverečných esejí a obecně přípravou. Pokud to chci nějakým způsobem skloubit s nějakou zábavou, tak na psaní článku zbývají jen ranní hodiny a to je poněkud nepraktické. Zároveň by pár lidí chtělo, abych své články překládala i do aj.. Nevíte někdo, jak se člověk může rozdvojit, abych to všechno mohla zvládnout? No, pokusím se to nějak napravit. 
// Hello everybody, hope you're having a good evening. Guess what? Another post is here and what's more important, it's also in English. I have very unusual and unexpected good mood so I've realised I really want to change how everything works right now. My to-do list was upgraded by one item namely by "MORE BLOG ACTIVITY". I'll try my best not to disappoint you and write a lot about my experiences, university and post some more photos. I know I have a lot to tell you but the only thing I'm missing is the most valuable time which I've to spend with reading, preparation and writing my assignments. But I'm going to change it.
Každou středu mám v mém busy programu volno. VOLNO. To slovo už skoro ani neznám a pomalu neumím vyslovit. S kamarádkou jsme se proto rozhodly to volno využít (minulé středy jsme většinou všichni trávili v knihovně nad statistikou nebou marketingem) a vyrazily jsme do Windsoru, který je od nás asi 20 min vlakem. S milým překvapením dneska bylo i krásné počasí v porovnáním s minulými dny, kdy člověk po východu z jakékoliv budovy málem odletěl pryč a zmokl jako blázen.
// As you already know from my introduction, I have a really busy schedule.. BUT, I have Wednesdays free which is a sunny side of the whole tight week programme. I can't even tell how strange the word FREE sounds to me as I barely know it lately, haha. However, this week we don't have to submit any work so that's the reason why me and my friend decided to go on a trip to Windsor. Weather was on our side today.. Compared with last days full of heavy rain and wind which almost blown you away when leaving any building, todays weather was lovely (well still windy).
Nebyly bychom to my, kdyby se do našeho programu nevešly i nějaké ty obchody. Z výloh a veškerého zboží člověk pozná, že slovo podzim už nemá cenu ani vyslovovat. Teď už je všechno laděno do Vánoc a i kdybyste se sebevíc snažili vánoční atmosféře vyhnout, nemáte myslím šanci. Už je tedy oficiální doba, kdy můžeme mluvit o Vánocích, aniž by to někomu přišlo divné. Obchody vyprodávají podzimní oblečení (jak dlouho ten podzim vlastně trval?) a zahrnují své obchody vším, co se Vánoc týče. 
// Of course we found some time for shopping. That's like a must, isn't it? It's pretty obvious from all shop windows that the word 'autumn' is not relevant anymore. Even if you don't want to think about it, it's the time of the year again. You know what I'm talking about, right? November is at its end so it's official to start talking about Christmas. Every shop is selling out their autumn things - seriously, when has the autumn even started? - and they are loading their shops with every single thing connected with Christmas. 
Pokud je tedy oficiální doba, kdy se může bez výčitek mluvit o Vánocích, pak je asi i oficiální doba na to začít panikařit, že nevíte, co máte komu koupit. Takže pozor, Vánoce jsou přesně za 35 dní, tak neztrácejte čas a začněte něco shánět.. a nebo panikařit.
// If it's official to talk about Christmas without feeling pangs of conscience so is official to start the panic of not knowing what/ when/ where to buy a gift for a certain person. Pay attention, it's only 35 days till Christmas so don't hesitate in shopping around and buying gifts... or just panic. 


Mějte se krásně. Brzy se ozvu. :)
// Have a lovely evening. You'll hear from me soon.
With love, T. 

2 comments

  1. To tričko/mikina "Dear Santa I can explain..." je boží! :D:D Doufám, že sis ho koupila! :3

    ReplyDelete
    Replies
    1. Viď? :D :D Zatím ne.. Včera jsem se jen koukala, co se nabízí (jsou toho mraky, všude!). Navíc ta mikča stojí£28, což mi na tu (krátkou) dobu nošení přijde docela dost. :((( V neděli se společně zajdeme někam podívat a koupíme si něco pořádně vánočně kýčovitého. :D :D xx

      Delete