With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Look who's here!

London, UK
Konečně jsme tu všechny pohromadě! Jak nejlépe trávit neděli než se svými nejlepšími kamarádkami v Londýně? Venku je pěkná zima, tak snad nezmrzneme. ❅

Sešly jsme se na Green Park odkud jsme se společně přesunuly na Covent Garden. Náš dnešní plán je v podstatě jednoduchý - procházka, nákupy a čerpání vánoční atmosféry. Letos je Covent Graden zaplněna velkým ozdobami jmelí a vánočním stromkem. Udělat pár fotek a myslím, že je čas jít na kávu nebo čaj! Hledáme v okolí nějakou roztomilou kavárnu/ cukrárnu/ pekárnu. Nakonec jsme narazily na místo s názvem - Bakery Covent Garden. Tohle místo je doslova ráj! Interiér je moc rozromilý, green tea se nám podává v roztomilých vintage konvičkách a ten dezert k tomu.. ten neměl chybu! Už vím, proč se jmenoval "darling" - čokoládový mousse s vanilkovým krémem uprostřed a makronkou na vrchu. 
Další zastávkou byl obchůdek Sass&Belle, na který jsme tu narazily minule a úplně nás nadchnul. Na drobné vánoční dárky, dekorace a nebo jen maličkosti pro radost je tenhle obchůdek jako dělaný! Covent Garden má své kouzlo nejen v tom, že se tu nachází spousta zajímavých míst, ale zároveň jsou odtud kousek všechna další větší a známá místa. Proto pokračujeme dál do čtvrti SoHo, the Mall, na Trafalgar Square a hlavně na Oxford Street.
Vzhledem k tomu, že se stmívá po čtvrté hodině, tak čekání na vánoční světýlka nebylo moc dlouhé (oni tedy svítí pořád, ale bez tmy to není moc dobře vidět). Do té doby jsme akorát došly na Oxford street, ze které se najednou stalo kouzelné zářící místo. Nevím proč, ale automaticky jsem se naladila na skvělou vánoční náladu. Všechno to na mě přenášelo takovou pozitivní energii. Co dokáže udělat "pár" žároviček, že? Letos to vánoční ladění přišlo nějak brzy.. nezdá se Vám?
Vzhledem k tomu, že je neděle, tak jsme musely zvážit, kam se podíváme, protože obchody zavírají v šest. Ze všeho nejdřív jsme si ale hlavně musely dát kávu, protože na nás nějak začala padat únava. Po posilnění jsme zamířily do Victoria's Secret. Těsně před zavíračkou jsme tedy všechny tři vycházely s růžovou taštičkou v ruce.
Náš výlet pomalu končí (to jsme ještě nevěděly, co zajímavého nás čeká). Pomalu se vracíme na London Victoria. Dáváme si tu večeři a míříme vyprovodit Zuzku. Hm... zrovna dneska večer se musely rozhodnout zrušit půlku trasy vlakového spojení dolů směrem do Brightonu. Trochu nám to zkomplikovalo celý dnešek, který do téhle doby prohíhal bez jakéhokoliv problému.. ale to bychom nebyly my, kdyby se nám zase něco nepřihodilo, že? Vtipnější na tom ovšem je, že kdybychom neměly aplikaci na telefonu, tak bychom se to ani nedozvěděly. Nejen, že o zrušení nebyla ani zmínka na odjezdové tabuli, ale také že byl na informacích člověk, který mě s jeho odpovědí "nevím, proč to nejede.. jděte na nástupiště 9 nebo 11 a něco si tam najděte"?! úplně rozčílil. Nakonec se to všechno nějakým způsobem vyřešilo. My jsme pak vyrazily na Waterloo, ze kterého nám to na obě univerzity jelo naštěstí bez problému a před půlnocí jsme byly každá z nás na místě, ze kterého jsme ráno vyrazily. Jinak ten den neměl jedinou chybu a nesmírně jsem si ho užila!! ♡

Mějte se krásně!
T. 

No comments