With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Day Before Christmas

23 December 

Konečně se můžu pustit do předvánočního příspěvku. Poslední týden jsem si užila jak jen to šlo a chci se s vámi podělit.
První Vánoce jsem měla už v pátek s holkama, protože se potom už neuvidíme do Štědrého dne. Jsem neskutečně vděčná za to, že mám okolo sebe tak skvělé přátele. 
Také už mám doma na poličce vystavená přání, která mi přišla. To je věc, která k Vánocům jednoznačně patří. Hlavně si moc vážím těch, která jsou papírová a napsaná. Přijde mi to takové tradičnější a dýchne to na vás takovou vánoční atmosféru s nostalgií zároveň. Také víte, že si s tím ten dotyčný dal nějakou práci. Vždycky mě hrozně moc potěší. :-)

Po velkém vánočním úklidu doma odjíždíme s mamkou za ostatními na chalupu, kde tradičně už několik let slavíme Vánoce. Už si vlastně ani nepamatuji, kdy jsme naposledy byli na Vánoce doma. Vůbec mi to nevadí. Na tento čas je chata vhodné místo plné klidu.. být na pár dní pryč od nějakého spěchu.. užít si atmosféru naplno. 

Jen mi tu chybí sníh. Ostatně jako už několikátým rokem. Bez toho sněhu to prostě není ono. Přesně jako v písničce od Coldplay, kterou mám hrozně moc ráda. ,, Still waiting for the snow to fall.. It doesn't really feel like Christmas at all".


Venku je počasí jako na začátku jara. Na zahradě nám pučí kanadské borůvky.. všechno je zkrátka zmatené. I květinářství začala vyrábět růže se "zasněženými" okvětními lístky, když už venku ten sníh není. Všechen sníh si vzala Amerika, tak ať si ho užijí a třeba se k nám ještě nějaký sesype. Hlavu vzhůru, dnes to říkali ve zprávách, že možná začne. Ikdyž raději se necháme překvapit a nebudeme si dělat velké iluze.


Ozdobili jsme si stromeček a také jsme vyrazili do Budějic do kina. Zašli jsme na Noc v Muzeu 3 - Tajemství hrobky. Vím že se to někomu bude zdát moc pro děti, ale když jsem viděla první díl v roce 2007 (to mi bylo 11), tak to byl pro mě film n°1. Dva roky poté jsme byli v New Yorku.. a zašli jsme přímo do American Museum of Natural History, kde se to natáčelo a doteď je to jeden z těch zážitků, který si pamatuji. Proto je to taková tradice kouknout se i na ostatní díly a upřímně řečeno, pokaždé se směju i brečím. Navíc i herecké obsazení je opravdu skvělé (Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson, Ricky Gervais,..)!

Fotky vánočních stromků z Budějic a Borovanech z auta nic moc, ale jen jsem Vám je chtěla ukázat.


Se ségrou jsme udělaly Melting Snowman biscuits. Akorát jsme neměly formičky na polevu, tak to nevypadá zrovna "elegantně", ale to nevadí - vyráběno s láskou, že? :-) 
Večer jsem si napustila vanu a využila koupeného Father Christmas od LUSH.  Opravdu mě překvapilo, když se z růžovo-bílé stala zelená. Musím ale říct, že to byl voňavý luxus a skvělý relax.


Chtěla bych Vám všem popřát krásný zítřejší Štědrý den. Užijte si čas s vaší rodinou nebo bližními.
T.

No comments