With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Vienna - Day 2

Vienna, Austria
S dnešním programem začínáme hned ráno, abychom všechno stihli. Po snídani vyrážíme do obchodního centra. Chceme se tu ještě podívat po nějakých maličkostech a dát si tu oběd.
Během té hodiny a půl jsem jako vždy zakotvila v pár obchodech a rozjímala se nad každou sebemenší věcí.. No absolvovat se mnou někdy nákupy bych vám nepřála.. Na víc obchodů bych potřebovala celý den a komu se chce celý den trávit v obchodech, že? Jestli jsem zaběhla potom ještě někam, tak to většinou byla taková chvilková návštěva. Jsem v tomhle hodně nerozhodná. Nedokážu se sebrat a vzít si tu věc, která se mi líbí. Takže odcházím s ničím (ikdyž to má občas také své výhody, ne?).

Naší další zastávkou byl Prater. Projeli jsme se na Wiener Riesenrad, které bylo vytvořeno už v roce 1896. Je odsud hezký výhled na Vídeň a také na veškeré ty hrůzostrašné atrakce, které tu mají. Během té doby se začalo pomalu stmívat a nakonec odjíždíme za úplné tmy.


Na hotelu si dáváme chvilku pauzu a kolem šesté vyrážíme znovu ven. Jdeme se podívat na trhy. Prošli jsme okolo několika výjimečných a zajímavých míst. Jedním z nich například Albertina (muzeum/ galerie umění/ místo s jednou z největších sbírek grafiky na světe), dále až do Hofburg Palace (dříve (zimní) rezidence králů a císařů, dnes z části sídlem úřadu rakouského spolkového prezienta a také tu je národní knihovna Rakouska). Přes park (Heldenplatz) jsme se dostali až na Maria-Theresien-Platz, kde jsou velké vánoční trhy (ostatně jako na dalších místech po Vídni).


Začíná být pěkná zima a tak si dávám teplý punch, který je v takovém roztomilém hnečku ve tvaru boty. Stánky jsou moc hezké. Nejvíc mě ale zaujal stánek s ručně vyráběnými sešity a diářy (ano, já a sešity ♡).  Neodolala jsem a můžu si říct, už mám diář na rok 2015!
Obešli jsme si zbytek vystavených věcí a vracíme se zpět.


Hezký zbytek víkendu,
T. 

No comments