With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Vienna - Day 3

Vienna, Austria
Ráno se loučíme s hotelem. Dáváme si věci do auta a jdeme se ještě projít po městě. Zastavujeme se v roztomilé kavárně L.Heiner Hofzuckerbäcker v ulici Kärntner Straße. Potkali jsme tu jeden starší manželský pár z Anglie. Když jsme odcházeli, tak nás zastavili a řekli, že nám přejí krásné Vánoce. Jen tak. Neznali jsme je. Bylo to hrozně moc milé a hned mi to zlepšilo náladu. :)
Pokračujeme dál a docházíme až na Stephansplatz, kde jsou drobné trhy a Stephansdom.
Je tu jedna ulice plná stromků. Od obrovských, které jsou tedy náderné až po úplně malinkaté. Další památky, které míjíme jsou například Katolische Kirche St. Peter, Michaelerplatz, Parlament a zastavujeme se až na Rathausplatz.


Dávám si pomerančový puch do hrnečku tentokrát ve tvaru srdíčka. Procházíme si trhy. Je to tu moc hezké! Můžu říct, že jsou možná i hezčí, než včerejší trhy. Dokonce jsou tu v parku ozdobené stromy, ale ne tradičně vánočně, jak by si každý představil. Jeden je ozdobený srdíčky, na druhém je spoustu cupcakes na dalším zvonečky nebo vláčky. :-D


Vracíme se zpět. Jedeme metrem, protože nám to staví přímo u Opery. Zrovna nastupujeme na zastávce Volkstheater. Jdeme ještě koupit sacher, kafe na cestu a můžeme vyrazit.

Až někdy budete mít čas, určitě se ve Vídni zastavte. Je to moc hezké město a je tu spoustu možností, co dělat nebo co navštívit! Od památek, obchody nebo třeba Prater pro milovníky atrakcí.

T. 

No comments