With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Prague - Le palais Buquoy, Andy Warhol

Prague, Czech Republic
Včera jsem prohlížela stránky francouzského institutu v Praze. Nakonec jsem narazila i na událost, která byla založena stránkou Francie v České republice. Jedná se o den otevřených dveří Buquoyského paláce - sídla Francouzského velvyslanectví v České republice. Tudíž jsem i dneska za nepříznivého počasí neváhala a vyrazila!
// I browsed the pages of Prague French institute/ Institut Français de Prague (ifp) and I have found an event made by French Government Organization in the Czech Republic/ La France en République tchèque
The issue was that Buquoy Palace (Le palais Buquoy) had an open day (today). Buquoy Palace is a French embassy in Prague. So I absolutely didn't wavered over it and I set out to Prague this afternoon (although weather was not so good). 

Francouzská ambasáda se nachází na Velkopřevorském náměstí hned naproti zdi Johna Lennona a kousek od Karlova mostu. 
Čekám krátkou frontu, která je způsobena tím, že se prochází bezpečnostní kontrolou. Uvnitř dostávám plánek a jdu si to projít. Prostory jsou opravdu moc hezké! 
// The French embassy is located on Velkopřevorské náměstí (right opposite to John Lennon Wall and a short way from Charles Bridge).
I had to wait a short queue caused by security check. After that I got a plan inside and I just took a look at the whole place. It was really beautiful.! Hned potom jsem si šla udělat nějaké fotky zdi Johna Lennona. Pokaždé je jiná, když tu jsem. Zrovna teď jsou tu nalepené papírky s různými básničkami, fotkami nebo jmény. Roztomilé. (Vlastně už z loňského příspěvku můžete vidět nějakou změnu - Říjen 2013)
Samořejmě cestou na Karlův most jsem chytla ten největší slejvák, že ani deštník to nezvládnul.
// Shortly afterwards I went to take some photos of John Lennon Wall. I made so many photos of this place yet but every time the wall is different. (You can compare it e.g. with a post from October 2013)
Now, there were a papers with poems also photos/ names of some couples. LET'S CALL IT LOVE. Lucky me. The biggest downpour had to come when I was on my way to Charles Bridge. It was so huge that also my umbrella got drenched. Staroměstské náměstí. Protáhnout se mezi davem lidí fotících si orloj na 200 způsobů a jsem tu. Další akce, na kterou jsem narazila někde na internetu nebo možná na něčím instagramu. Výstava I'm OK - Andy Warhol. Z deštníku se stala přenosná konev, tak ho musím někde opřít až se půjdu koukat na vystavené věci. Napřed ale musím vyšlapat schody až do třetího patra. Dneska mě má opravdu někdo rád. 
//  Typical Old Town Square. Crowds of people taking photos of Prague Astronomical Clock and me trying to get through. Finally I reached my destination. Another event which I've found on the internet or saw on someone's instagram. Exhibition of Andy Warhol - I'm OK

Výstava byla skvělá! Samé barvy, všude Marilyn Monroe, v rohu velká plechovka Campbell's Tomato Soup a spoustu dalších věcí!!! Rozhodně doporučuji, pokud jste tu ještě nebyli!
Zaslechla jsem konverzaci návštěvníků, kteří se ptali, za kolik se dá koupit originální velká Campbell plechovka. Tak pokud byste nějakou chtěli domů, tak si připravte kolem 45 tisíc korun.
// Exhibition was perfect! Lots of colours, Marilyn Monroe everywhere, big Campbell's Tomato Soup can in the corner and so much more! Totally worth seeing! 
I heard a conversation of some tourists who asked for the price of the original big Campbell's can. Ok, do you want original big Campbell's can by A. Warhol? If so, then prepare approximately 1800€. 
Pak jen zařídit pár věcí, dala jsem si už podzimní Pumpkin Spice Latte ve Starbucksu na Dejvicích (kde jsou nově uskupené věci v místnostech) a zpátky domu. 
// Then I had to arrange some matters also I went to Starbucks for autumn Pumpkin Spice Latte and after that - way back home. No comments