With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

#MBPFW - 2

Prague, Czech Republic

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend


Dneska jsem na #mbpfw vyrazila s mamčou. Chvilku jsme poseděly v atriu Právnické fakulty. Pozorovala jsem typický spěch provozovatelů a koukala jsem, koho potkáme dnes. 
Ono vlastně ani koukat nemusíte, víte proč? Jakmile totiž přijde někdo známý, automaticky vybíhají fotografové a slyšíte nepřetržité mačkání spouště. Blikající blesk vám navíc ihned ukáže, kde dotyčný vlastně je. 

Zatím na #mbpfw dorazil Jarda Jágr s neteří a Pandemonia. Nevíte co je Pandemonia? Nedělejte si starost, taky jsem to doma musela "googlovat". 
Je to umělecká tvář, která se stala po světě známým hostem na všech větších akcí. Je celá oblečená v latexu, nikdo nevidí pravou tvář a to je v podstatě celá její image. Asi málo lidí ví, kdo se skrývá pod maskou. Pro více fotek se můžete podívat na její Facebook (Pandemonia).


Na této přehlídce je autorkou PETRA PTÁČKOVÁ (Petra Ptáčková)
Je to něco úplně odlišného oproti tomu, co jsme viděly včera. Rozevlátý pestrobarevný styl, velikostně a střihem občas až neobvyklý, ale přesto zajímavý! Na stránkách designérka píše - „Kolekce na jaro/léto 2015 je opět silně spjatá s mým dětstvím. Tak jako již dříve se inspiruji knihou, která pro mě něco znamená. Tentokrát je to Opičí král, román ze staré Číny o zrození a zkrocení zázračné opice,“ uvádí Petra svoji inspiraci. „Řada bude stejně jako příběh plná květů, divokých barev a přírodních živlů, bojů s démony i se sebou samým, odvaze změnit sebe i změnit celý svět.“ 

Dokonce tu vystupoval celosvětově známý Zombie Boy (Rick Genest - Zombie Boy). Až budete mít čas, pusťte si tohle video, kde uvidíte, jak by Rick vypadal bez tetování. 

   

A teď už pár fotek.


Do další přehlídky zbývá hodina, tak vyrážíme do restaurace s názvem Továrna na iluze (Továrna na iluze). Restaurace je tématicky zpracovaná do starých filmů první poloviny 20. století. Jak hudbou, tak vybavením a vypadá to úžasně!


Vracíme se zpět.   


Na poslední přehlídce, na kterou jdeme, je autorkou MARTINA ŠPETLOVÁ (Martina Spetlova). 
Hlavním znakem této přehlídky byly pantofle a hlavně veškěré kousky, které nám byly prezentovány,  byly opravdu pečlivě propracované. Modely nebyly nijak zbytečně "přeplácané" a některé modelky měly v kontrastu nebo aby ladily namalované oči. Zombie Boy tentokrát zaujmul místo diváka a seděl vedle Pandemonia. 
Na přehlídce jsem viděla i Alberta Černého (už) z Lake Malawi a Kláru Issovou.


Po ukončení se Pandemonia vydala k čekajícímu Mercedesu, kde se na ní strhl roj fotografů. Abych k vám byla upřímná, vůbec jsem tenhle módní zázrak (nebo spíš přízrak?) nepochopila. 

My se vydáváme na metro a domů.


Mějte se hezky, 

No comments