With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Bath time

Bath, UK
I had an opportunity to visit Bath with my university at the beginning of May. At first, I was questioning myself for a while whether I should or should not go on a day trip in between my exams but you can already guess which option I chose and what my final decision was. I knew I had a little break before my next exam and as I know myself, I would procrastinate during one of those days anyway so I joined my housemate to explore the city. Procrastination in Bath? Why not. 
// Na začátku května jsem měla možnost navštívit městečko Bath. Nejprve jsem si nebyla jistá, jestli je to dobrý nápad a zda bych měla jet či zůstat doma. Jak je všem už ale zcela zřejmé, nakonec jsem se rozhodla jet. Věděla jsem, že mám menší pauzu před další zkouškou a jak se znám, jeden z těchto dní bych stejně prokrastinovala. Takže jsem se rozhodla přidat se k mé spolubydlící a prozkoumat tohle město. Prokrastinace v Bath? Proč ne! 


I had a great time there, even though I set up my alarm clock for 7pm instead of morning that day so I was slightly in a rush in the morning. But I made it, don't worry. 
Bath truly is a lovely place. There were few spots where I literally thought that I ended up in Paris instead (I mean, the first two photos on this blog post can prove it). In general, this place has a special historical touch which makes it different compared to other places. We had over 5 hours to explore the city and we were making plans separately on top of that. It might seem like it is not enough but believe me, you can see the whole city within this time period. 
// Opravdu jsem si tenhle výlet užila, ikdyž jsem ráno málem nestihla autobus, protože jsem si předešlý večer nastavila budík na 7 večer a ne ráno. Ale zvládla jsem to. Nebojte se! 
Bath je opravdu krásné místo. Na pár místech jsem si opravdu přišla, jako bych se ocitla v Paříži a ne v Bath (myslím, že první dvě fotky to mohou potvrdit). Obecně je to místo s takovým speciálním historickým nádechem, což celkově vytváří poněkud odlišný dojem v porovnání s například jinými městy v Anglii. Měli jsme něco přes 5 hodin na procházku města. Program jsme si dělali každý podle sebe. Možná to někomu přijde jako málo času, ale věřte mi, na prozkoumání každého rohu Bath to opravdu stačilo!
↓ Let me give you some tips and list of places which you should not miss. The Roman Baths were our first stop, surprise surprise. Like it is the name of the city so you cannot consider yourself a proper Bath tourist if you actually do not visit this place, right? 
I was surprised how well organised it was. You are not expecting a whole modern and huge museum inside with all the information you need to know before you see the main green-ish pool. It is definitely worth a visit. How many times you have the opportunity to see a well functioning and still standing 300-years-old spa with hot springs?  
// Dám Vám pár tipů, kam se určitě musíte podívat. Bath je podle statistiky druhým nejnavštěvovanějším místem Anglie hned po Londýně. V Bath rozhodně tedy nesmíte zapomenout na Římské lázně (Roman Baths), jaké překvapení. Jen tak asi z toho důvodu, že hlavně kvůli tomu Bath nese takový název, jaký nese. Pokud se na tohle místo nepodíváte, jste vůbec správný Bath turista a můžete se považovat za člověka, kdo v tomhle městě vůbec byl? 
Byla jsem mile překvapena, jak dobře to bylo uvnitř zorganizované. Vůbec byste nečekali, jak velké a moderní muzeum se skrývá uvnitř se všemi potřebnými informacemi předtím, než se dostanete k tomu zelenému bazénku. Určitě to stojí za návštěvu, protože kolikrát se Vám poštěstí vidět 300 let staré lázně s horkými prameny? 
↓ The Circus. One might not feel particularly comfortable in this place whilst someone else might enjoy the view of the exact same houses in Georgian style built into a circle. No matter which direction you look, you will end up having the same view all the time. It sounds a little bit crazy but in reality it is really intersting. The only thing is, you can't never see around the corner.
// The Circus. Jeden se tu nemusí cítít zrovna příjemně, naopak druhý si může užít výhled na ty samé budovy postavené do kruhu v Georgianském období. Je jedno, jakým směrem se podíváte, protože vždycky uvidíte to samé. Jediná věc, která se Vám tu nepovede, je se podívat za roh. 
↓ One of the most famous spots in Bath is probably Royal Crescent. It is really similar to all the buildings in town but this complex is unique in one way or another. There is an incredible view from the park in front of it, hence you can admire all the flats which give the impression of being only a single long house simply because of the identical architecture. Imagine the long hallway if it was actually a one single house. Google some pictures from the air, that is probably even more interesting as all the buildings create a question mark.
// Nejspíš jedno z nejznámějších míst v Bath je Royal Crescent. Architektura je podobná okolním domům, nicméně tento komplex domů nalepených na sebe do oblouku je jedinečný všemi způsoby. Je tu úžasný výhled z parku, který je před touto budovou a který je volně přístupný. Proto tak můžete obdivovat všechny domy, které působí, jakoby to byl vlastně jen jeden obrovský dům. Představte si tu dlouhou chodbu, kdyby to tak doopravy bylo. Také si vyhledejte pohled seshora. To je taky zajímavé, protože to dohromady vytváří otazník s domy z vedlejšíchi ulic!
↓You should also stop by the river Avon. Bath will actually provide you with slightly European tour; at least that is how I felt at that moment. The Pulteney Bridge will immediately transfer you to Italy to Florence or Venice so you might be easily mistaken and think it is Ponte Vecchio or similar Ponte di Rialto; which was also an inspiration for the construction. So we saw Paris and Florence/ Venice already.. what place will be the next one? 
// Také byste se měli jít podívat k řece Avon. Bath Vám umožní takovou menší evropskou tour; alespoň tak jsem se cítila já. Hned jak uvidíte Pulteney Bridge, tak Vás to okamžitě přesune do Itálie do Florencie nebo Benátek, tudíž si tento most lehce spletete s podobným Ponte Vecchio nebo Ponte di Rialto, podle kterých byla stavba navrhnuta. Tak to už máme Paříž, Florencii nebo Benátky,.. kam nás to vezme dál? 
↓You should also make a little stop at the Parade Gardens either on the way to the Pulteney bridge or on the way back. You will have to pay a little entrance fee (aroun£0.80) but it is worthy. Especially when the weather is nice, you can just chill on the grass and enjoy the blooming flowers. 
// Cestou na most nebo zpět se ještě zastavte v Parade Gardens. Je to sice za malý poplatek (okolo £0.80), ale stojí to za to! Je to místo, kde se za hezkého počasí můžete natáhnout na trávě mezi rozkvetlými květinami a užívat si slunce.

Where to eat? Where to enjoy a coffee break? // Kde se najíst a kde si užít pauzu s kávou? 
Obviously I could not enter every single restaurant/ coffee shop in Bath in a day but we still managed to find really cute places. We went for brunch to a place called Boston Tea Party [8 Alfred St, Bath BA1 2QU] which one of my friend recommended to me, thank you. I must say that it was great - the food, drinks and atmosphere! Even though the place was packed, I did not mind waiting at all! You could also choose from several options such as organic, vegetarian, vegan etc. Give it a go when you are there! 
// Samozřejmě jsem nemohla navštívit každé místo, ale i tak jsem toho našla spoustu. Náš bruch v místě Boston Tea Party, které mi doporučila místní kamarádka, neměl chybu; děkuju. Musím říct, že to opravdu stálo za to! Jedinečné místo a ikdyž bylo úplně plno, za to čekání to opravdu stálo! Také jste si mohli vybrat mezi vegetariánskou, veganskou nebo organickou možností atp. Určitě zkuste, až tu budete! 
↓ In terms of coffee places, I could not just walk by Society Café [Kingsmead Square, Bath BA1 2AB]. I had to grab a coffee there. The place looked amazing not only from outside but also inside and the coffee was great! By the way, I even bought a cold brew for later for the journey and it was great too! Make sure you check this place out. I believe it is not only in Bath so you might find yourself in the same place but in a different town so you should totally try it even if it is not in Bath.
// Co se týče kaváren, tak jsem nemohla vynechat Society Café. Tohle místo vypadalo skvěle nejen zvenku, ale i zevnitř a káva byla výborná. Koupila jsem si na cestu cold brew a to taky nemělo chybu! Určitě doporučuji! A mám dojem, že tahle kavárna není jen v Bath, takže jí klidně vyzkoušejte i někde jinde.
However, I saw a few other places which looked great so have a look at the photos below and let me know if you visit them at some point. I would love to hear about it!
// Každopádně jsem cestou viděla i několik jiných zajímavých míst, tak koukněte na fotky a dejte vědět, pokud někdy na jedno z míst vyrazíte.
↓Slug & Lettuce
 ↓Fudge Kitchen
↓SOHO Coffee
I truly enjoyed the trip. The weather was amazing - thank you, England -  and the city was worth exploring. Will definitely visit it again at some point in the future! 
// Opravdu jsem si tento výlet užila. Počasí nám vyšlo skvěle - děkuju, Anglie - a prozkoumání města stálo za to. Určitě jednou přijedu znovu! 
↑ Just a casual stroll around the city. // Jen taková ležérní procházka městem.
↑ There was a music festival so the decoration was very cute on the high street. // Byl tu hudební festival, tak bylo město tak hezky hudebně vyzdobeno. 
With love, T.

No comments