With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Předmaturitní relaxační víkend

Špindlerův Mlýn, Czech Republic
S holkami jsme využily naše volno a rozhodly se vyrazit do Špindlu na prodloužený víkend, který jsme nazvaly ,,předmaturitně relaxační". Jednoduše na chvilku odjet pryč a vyčistit si hlavu na horském vzduchu od veškerého učení (které jsme si tedy mimochodem vzaly s sebou, ale je ve hvězdách, jak to s ním dopadne).

 Měly jsme poměrně zaplněný program, při kterém jsem nestíhala psát každý den zvlášť, takže jen hromadně shrnu všechno dohromady a přidám video.
 Ráno jsme vstávaly dříve a vyrážely do města, abychom si mohly koupit potřebné suroviny na vaření  a také koupit něco ke snídani. Po zjištění, že v pekárně mají domácí ovocné koláče, jsme zkrátka neodolaly a měly tak k ranní kávě něco dobrého.
 Dále následovala chvilka příprav a oběd. Odpoledne jsme využily k učení. Holky se učily dějepis, já francouzštinu a někdy společně češtinu. Myslím, že po těchto dnech můžeme excelovat se znalostí mužů 28. října a smrti J.F. Kennedy v Dallasu. Zní to asi poměrně prostě a chápu, že tomu asi moc nerozumíte, ale my jsme se s tímto u vaření, mytí nádobí, procházek a dalších činností docela pobavily.   
V sobotu večer jsme vyrazily do centra na večeři, aby jednou vařil i někdo za nás. Zašly jsme do pizzerie. Celkem nás pobavil obrázek, který visel na stěně u našeho stolu. ,,Don't worry, our staff is accustomed to dumb questions."... Dál jsme pokračovaly na drink do Silver Rocku. Tam se ale ještě promítal fotbalový zápas, tudíž jsme se šly na chvilku projít po okolí. Před desátou hodinou se za pultem objevil DJ a bar se začal plnit lidmi. Daly jsme si Strawberry Margarita a potom už to bylo různé - Manhattan, Aperol Spritz, Pacific.
 V neděli jsme procházku vyměnily za hokej, který jsme si nechtěly nechat ujít. Měly jsme sice chvilkový výpadek satelitu, který jsme ale na první třetinu vyřešily iVysíláním. Na zbytek zápasu se televize naštěstí umoudřila. Mimo večer v Silver Rocku jsme si pustily pár filmů, na které jinak doma nemáme moc čas. Výběr z hromádky filmů od Woodyho Allena, klasiku Svatby podle Mary a ,,last but not least" About Time (tenhle film je skvělý + se mi líbí úprava originálu písničky Ellie Goulding by Jon Boden, San Sweeney a Ben Coleman - How Long Will I Love You!).

...Pondělí jsme začaly trošičku jinak. Vydaly jsme se na druhou stranu do restaurace Myslivna, kde jsme si daly lívance s borůvkami, abychom neměly neustále koláče. Víte co nám připadá? Horský vzduch jednoznačně musí zvyšovat chuť k jídlu.!! (:D) Jinak si to nedokážeme vysvětlit. Raději po těchto dnech nebudeme stoupat na váhu. Ikdyž jsme to zase dost vychodily na procházkách v okolí, tak by to nemuselo být tak zlé.
 Také jsme si udělaly KVĚTNOVOU FOTKU NA SNĚHU!!! Kdo to může říct, že má teď v Čechách fotku se sněhem? My tedy ano! :D Výšlap za poslední ,,hromádkou" sněhu nás sice málem stál naše baleríny (bohužel botasky byly už v kufru) a každou chvilkou jsme se bály, že na té mokré trávě uklouzneme a sjedeme až dolů k lanovce.. Nejsme ale z cukru a trochu toho štěstí jsme dnes také někde našly, takže jsme došly jak nahoru, tak i dolů v pořádku s dalším vtipným a neobvyklým zážitkem do sbírky.
 Musím říct, že to byl jeden z těch prodloužených víkendů, který jsem si opravdu užila! Ikdyž jsme se učení nevěnovaly tak moc, jak jsme plánovaly ještě před odjezdem, úplně ležet jsme to také nenechaly. Navíc jsme k tomu zažily skvělé zážitky a užily si pár dní mimo město. Děkuju! 
 Video (přepněte do HD): 
Hezký týden. :-)
T.


No comments