With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

My Great Escape

Pojďme se vrátit v čase. Někdy si přeji, aby to bylo možné. Alespoň všechny naše vzpomínky nám umožňují se vrátit a přemýšlet o všech těch věcech, které jsme kdy zažili. Navíc s dnešní možností videí a fotek se jde přenést zpět poměrně snadno, nemyslíte? 
//Let’s go back in time for a moment. Sometimes we wish we could do that, right? At least all the memories allow us to think back about all the fun stuff we did somewhere on the planet at some point. On top of that, with all the photos and videos we are able to take and make nowadays, it's quite easy to bring ourselves back.

Musím se přiznat, že jsem se ocitla v začarovaném kruhu, kdy jsem si najednou přestala užívat všechny ty věci, které mě doposud bavily. Jak je možné, že jsem se stala součástí stereotypu a začala jsem upřednostňovat všechny věci, jen ne ty, co bych si užívala ve volném čase - jako blog, fotky a videa? Možná jsem byla jen unavená a zaneprázdněná se všemi věcmi kolem univerzity a studentského života (jaký těžký a unavující studentský život, že?), ale něco se stalo a začala jsem o tom znovu přemýšlet a znovu se ke všemu vracet. 
//I must admit that I appeared in like a vicious circle. I didn't seem to enjoy my interests and hobbies as much as I did a long time ago. How come that I have become a part of a stereotypical life and that I have accepted the fact that I need to prioritise anything but things I would really enjoy? I might have been just really tired and busy and all the other stuff which usually happens to university students (what a tiring and hard student life), but something has happened and it made me rethink my life. 


Tak jo, musím změnit mojí rutinu. Musela jsem si tohle říci už nejméně tak stokrát a jsem zvědavá, kolikrát si to ještě řeknu, ale je to součást našeho života, ne? Těšit se na nové začátky, měnit aktivity a těšit se na “něco” nového. Chybí mi ty časy, kdy jsem si jentak sedla k počítači s šálkem kávy a něco napsala - můj útěk. Ale teď musím říct děkuju - Děkuju cestování a hlavně děkuju za ten čas, kdy jsem byla nachvilku schopná vypnout od okolního světa, protože mi to otevřelo staré dveře, abych si moje koníčky opět začala užívat, zní to zvláště... Občas je ale důležité si uvědomit, že nikdy není potřeba zůstávat jen na jednom místě. Jen si člověk musí najít čas na to se pozastavit, dát všechny věci dohromady a rozhodnout se, kam dál. Nikdo vám nemůže vzít to, co děláte rádi a co máte rádi; a Vy byste se o tyto věci také neměli ochuzovat! Začneme tedy znovu? Začnu třeba se zmínkou toho, co mám v plánu na později a co tedy najdete v následujících článcích. 
//Let’s change the routine. I must have said that to myself several times and I’m curious how many times I will say that in the future again but hey, that is part of our lives, right? We are looking for new starts, new fun activities and new "somethings". I miss the times when I was just sitting in my room with a cup of coffee writing an article or stories; my great escape
But right now, I mean, I want to say thank you: Thanks to travelling abroad and mainly thanks to the moment when I turned off for a while from the busy world, because it all helped me open the old doors with all the things I enjoyed before. I realised there's no need to be stuck in just one place. You just need the one moment to stop, to put all your things together and to decide where to next. No one can take things you like away from you and you should not allow yourself to let all these things fade away as well! Let's start something new here. And let me start with telling you what you will find in upcoming articles.

Chci Vám něco málo říct a ukázat o našem výletu do Washington D.C. a NYC z listopadu a zároveň obecně něco o cestování. Taky Vám řeknu něco o 2017 a také o kávě. V neposlední řadě chci napsat něco o studentském bydlení, tak doufám, že je na co se těšit! 
//I want to tell you and show you more about our Washington D.C. and NYC trip back in November as well as I want to talk about travelling in general. Let me also tell you something about 2017 and let's talk about coffee! And last but not least I wanted to tell you something about my student house experience. Hope there is something to look forward to. I will get back to you soon so stay tuned.  

With love, 
T. 

No comments