With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

20

London, UK
Je mi dva-cet. Už tam není to -náct na konci čísla, které člověka doposud provázelo těmi životními zkušenostmi, překážkami, prvními láskami, rozhodováními a tím kolotočem plným různých zkoušek, úspěchů i pádů na zem. -Náct už tam nikdy nebude, s tímhle obdobím jsem se teď rozloučila a už jde do "tuhého" a jak by řekla moje mamka se ségrou: "Už jsi opravdu raketa" nebo prababička "Už ti táhne pomalu na třicet".. nebo se potom někdo zeptá "Jaké to je s číslem 20? Jaké to je být dospělá?". Abych pravdu řekla, nevím.. Nikdy mi tolik ještě nebylo a nikdy bych neřekla, že dvacítka je věk, kdy je člověk považován za dospělého! Mám za sebou sotva první rok na univerzitě?! Myslím, že jsou tu rozhodně další více zásadní životí mezníky, díky kterým může být člověk považován za dospělého. Ano, je pravda, že mě to trochu děsí při té myšlence, co všechno s tímhle věkem a nastávajícími lety s dvojkou na začátku může (i nemusí) přijít, ale tohle filosofování teď nechme stranou. Jsou to jen narozeniny a já se pořád cítím úplně stejně, ať už je to číslo takové nebo makové. Hlavně jsem se s Vámi chtěla podělit o to, co jsem o své narozeniny dělala, protože myslím, že to stojí za pár řádků. :-) 
// I’m twen-ty?! It’s not -teen at the end of the number anymore, how sad. Not the -teen ending which followed me side by side with my life experiences, obstacles, broken hearts, decisions and the treadmill full of ups and downs so far. Can't wait to see what the future has in store for me! But it’s officially time to say goodbye to my "teen" years then. (hah it reminded me of the song by Andrea Bocelli - Con te partirò/Time to say goodbye) 
Some people asked me "How does it feel to be 20?/ to be adult?". Well, to be completely honest with you, YES I'm getting old, that's what we call life and I don't know how does it feel, I have never been this age before and I really don't even consider this age of being "that" adult. There are several other life milestones which should be considered as being adult, right? But to be fair it still scares me a bit when I think about what possibly should (or shouldn't) life bring with the upcoming years with the age beginning with n°2. But I’ll stop with this philosophy for now cause age is just a number, am I right? 

Nikdy jsem nebyla na veliké oslavy narozenin, ale musím říct, že tyhle byly zkátka a dobře opravdu skvělé! Zároveň jsem je teď měla den po ukončení zkoušek, tudíž bylo o to více co slavit! Nejdřív mě teda v pondělí večer kamarádi překvapili tím, že nepřetržitě sledovali hodinky a těsně před půlnocí odpočítávali jako na Nový rok a pak mi všichni zazpívali Happy Birthday. 
Ale k tomu hlavnímu programu - Na doporučení jsem udělala rezervaci v restauraci Duck & Waffle. Podle jejich oficiálních stránek je to nejvyšší Londýnská restarace provozovaná 24/7. Vyrazily jsme sem s holkama na snídani a musím říct, že to ranní vstávání za výhledem na probouzející se Londýn opravdu stál za to! Omlouvám se, ale nemám zase tolik fotek, 1) byla jsem ohromena a užívala si každou minutu, že nakonec ani nebyl moc čas, 2) neseděly jsme u okna a 3) až budete mít možnost, tak zamluvte stůl a sami vyražte. Veřím, že nebudete litovat! 
// I’ve never been that type of person who would like to plan some birthday celebrations and parties but I must say, that I made a small exception this year and I really had the best birthday ever! (…And it was also a day after we finished our exams so there was even more to celebrate!) So what was my birthday schedule?
First things first, it was so cute when my friends were constantly looking at the clock on Monday night and waited till midnight then started to count down like it was NYE and sang me Happy Birthday, bless. Back to the main programme - After few recommendations, I didn’t hesitate and booked a table at Duck & Waffle. According to their page, it’s the highest 24/7 restaurant in London. We hit the road with girls in the morning to look at London who was just about to wake up and it was worth it! I’m sorry I can’t provide you with more photos but first of all, I was just amazed and had a lot of fun so I didn’t even have much time to walk around and do loads of photos, secondly we didn’t sit right behind the window and last but not least just book a table for you and your friends, family or anyone you want to take with you and see it by yourself, I bet you will be amazed too! 
Po dopoledni stráveném v centru jsem nasedla na vlak zpátky na univerzitu, připravená zasednout k počítači (ještě jsem si skočila pro kafe) a zavolat si s rodinou. Kdo mě máte na Facebooku, tak už celý tenhle příběh znáte a pokud ne, tak tady je: Když se předem domluvíte na čase, kdy si zavoláte s celou rodinou na skypu, sedíte u počítače, čekáte.. a najednou vám někdo zaťuká na okno s balonkama a kytkou v ruce. Když pak vyběhnete ven, tak zjistíte, že za vámi přiletěli rodiče, aby vám popřáli a společně oslavili vaše narozeniny! Nejlepší narozeninové překvapení!Doteď se nad tím musím pousmát, když si na to vzpomenu. Tenhle moment už mi nikdo nikdy nevezme! Miluju Vás! 
Tudíž jsem zbytek dne strávila cestováním po okolí a procházkou spojenou s večeří ve Windsoru. 
// After the whole morning time/ afternoon spent in Central, I got a train back to uni just about to be back on time and ready to Skype with my family (quickly went to buy a coffee). Some of you have already heard about this story as I posted it on my Facebook profile, but for those who have no clue about what I'm talking about right now, here it is: So this is what happened. You're waiting for your family to call you on a time you agreed on and then someone knocks on your window out of the blue holding balloons, flowers… and when you go out to see who's there it's your mum and dad who came the whole way just to celebrate the bday with you. I still can't believe it and every time I thin about it I have to smile, no one will ever take this moment away from me! It was literally the best birthday surprise ever! Love you BIG time. So I spent the rest of the day with my parents travelling around and we ended up in Windsor for a walk and dinner.  
Další den jsem pak uspořádala malou party s přáteli a potom jsme šli společně protančit noc do naší SU. 
// I made a small flat party/ pres with my friends the next day and we headed to our SU afterwards to dance through the night. 
DĚKUJI všem za krásná přání! Udělali jste mi radost! 
THANK YOU ALL for all your birthday love and wishes! 

With love, T. 

No comments