With love, Tereza.

With love, Tereza.

Tereza Hadrbolcova. Powered by Blogger.

Merry Christmas

Prague, Czech Republic
To, že čas letí stále rychleji a rychleji, už jsem zjistila dávno, ale opravdu už je zítra Štědrý den? Doufám, že už si jen užíváte vánočního klidu beze shonu v kruhu svých blízkých. 
Musím říct, že jsem si letos vánoční atmosféru mohla přeci jen užít asi zatím nejvíce za poslední roky. Pokud si teď odmyslím Londýn a zářicí Oxford Street, kde jsem načerpala první částečky vánoční atmoféry, tak už jsem měla od minulého týdne volno a mohla se všemu (balení dárků, výzdobě, výletům..) věnovat na maximum. Ono to tedy zas takové volno nebylo, protože probíhaly návštěvy, výlety, nákupy atp., nicméně oproti ostatním jsem měla naprostý klid od školy a to jsem zažila vlastně asi poprvé od první třídy na základní škole. :D 
// When I stop thinking about London and Oxford Street full of lights and decoration in November where I was inspired to slowly prepare for Christmas, I had completely free (last) week to enjoy Christmas time in the best possible way. Well, it wasn't a free time of not doing anything because I was planning a lot of trips, visits, shopping, etc. But compared to others I didn't have to go to school so I guess it was a first time since primary school I had a week free before Christmas, haha. 

Když jsem přemýšlela o tom, jak tento článek pojmout, začalo mi v hlavě běhat nespočet myšlenek a nápadů, které jsem nevěděla, jak mám dát dohromady tak, aby se to dalo nějakým rozumným způsobem přečíst. Sepsala jsem si proto několik slov, o kterých se rozepíši a něco málo povím, protože u mě mají svůj určitý význam o Vánocích. Snad to bude dostatečně přehledné. 
// When I was thinking about this blog post I was so confused because I had loads of ideas and thoughts but I didn't know how to put them together to make it clear for you. So I've chosen a general words about which I'm going to write more as they have a specific meaning for me in the course of Christmas. 

1. Vánoční Praha // Christmas time in Prague
Praha.. i bez svátků je to místo, které naprosto miluji, a proto není divu, že o Vánoce je to tu ještě o něco hezčí a kouzelnější. Zároveň dělá své i to, že teď v Praze vůbec nejsem a o to více si jí potom užívám. Navštívila jsem spoustu nových míst, která jsem doteď jen obcházela. Jedním z nich je restaurace Velkopřevorský Mlýn na Malé Straně. Příjemné posezení a krásný výhled. Dalším místem byla kavárna Styl & Interier ve Vodičkové, kde jsem měla výborný rakytníkový cheesecake. Staroměstské náměstí se stromkem a trhy bylo krásné jako vždy. 
// Prague is a place which I love so much and it's no wonder Prague is even more beautiful and magical during the season of Christmas. There are so many places I'm always passing by so I've decided to make a change this time and go somewhere else where I don't know it. Velkoprevorsky Mlyn restaurant and café Styl & Interier in Vodickova street surprised me pleasantly and Old Town Square was beautiful as always. 
2. Vánoční Kladno // Christmas time in Kladno
Co se týče svátků na Kladně, minulý rok jsem se snad ani na náměstí s trhy nebyla podívat. Proto jsem to letos napravila a musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Moc se mi líbila celková výzdoba a rozmístění všech vánočních stánků s přidaným kluzištěm. 
// In terms of Christmas time in Kladno, I guess I didn't even visit a Christmas market last year. So I told myself I should definitely go there this year. Well, it surprised me a lot as I didn't expect it to be so beautiful. Christmas decoration was really nice with all the wooden stalls and ice ring made everything look even more traditional and christmassy. 
3. Sníh // Snow
Já osobně si myslím, že sníh neodmyslitelně k Vánocům patří, a proto mi k té celkové náladě chybí.   Každopádně už jsem se smířila s tím, že letos (jako i v předchozích letech) se ho na Štědrý den nedočkáme. Není se čemu divit, že letos máme doma nespočet vánočních světýlek, výdobiček a všemožných dekorací, abychom si alespoň nějakým způsobem navodili tu atmosféru, když už chybí ten sníh. 
// Personally I think snow is inseparable from Christmas and that's the reason why I miss snowy landscape so much. I have no choice but to deal with the fact there won't be snow on Christmas Eve unfortunately. It's no wonder there are christmas lights and decoration everywhere you go.

4. Vánoce s holkama // Early Christmas with my best friends
Předvánoční prosincová tradice, kterou opakujeme letos vlastně už potřetí, jestli se nepletu. Pokaždé se sejdeme u jedné z nás, posedíme, popovídáme si a dáme si nějaké dárečky. Jsem nesmírně ráda za to, jaké přátelství mezi sebou máme. Kamarádky do deště a na celý život i přes to, že už spolu netrávíme tolik času kvůli škole. 
// Pre-Christmas tradition with my best friends. I'm guessing it's been for the third time this year - time flies so fast. We have loads of fun every time (as you can see below). I am so grateful for the friendship we have. Despite the fact we are not seeing each other so often due to different universities, we are still in touch and we are trying to meet up within the bounds of possibility! 
5. Vánoce na chalupě // Celebrating Christmas in the South Bohemia
Jak už jsem loni psala, tak už několik let neslavíme Vánoce doma, ale na chalupě v jižních Čechách. Má to svou atmosféru a hlavně se tu člověk opravdu dokáže zastavit. Čím je člověk starší, tak si chvilku odpočinku od rušného města asi opravdu zaslouží a dokáže si jí vážit mnohem víc.
// For those of you as new readers I should mention that we are not celebrating Christmas at home. Well, we are spending Christmas holidays in the South Bohemia where is our family cottage. It's a place with such a calm atmosphere, beautiful nature and breathtaking landscape. You always appreciate more the moment when you can rest for a while and basically spend some time out of the busy streets.
6. Zdobení stromečku // Decorating a Christmas tree
Letos jsme měli vánoční stromeček i doma. Nicméně ten byl ozdobený už s první adventní nedělí a já přijela už k takovému šedivějícímu chudáčkovi. Každopádně i tak to s námi vydržel až do poslední adventní neděle a navozoval krásnou vánoční atmosféru. Na chalupě jsme zdobili stromeček dneska, aby nám Ježíšek zítra měl kam nadělit dárky (jestli si nějaké zasloužíme). Natočila jsem krátký time lapse, tak se můžete podívat. 
// There's no Christmas time without a christmas tree, right? It's such a symbol of Christmas so we had one at home as well this year. We decorated our second Christmas tree today in the morning so Christ Child (same as Santa or Father Christmas.. all depends on your country of living) will be able to place Christmas presents under it tomorrow (only if we get some haha). There's a short time lapse of us decorating the tree below. 
Chtěla bych Vám popřát krásné prožití zítřejšího Štědrého dne. Na blog se dostanu až v průběhu dalších dní. Doufám, že Vás celý den bude provázet pohoda a užijete si tento den se svými blízkými nebo rodinou. Mějte se rádi a važte si těch, které kolem sebe máte!
Krásný zbytek večera a krásný zítřek!
// I am wishing you a very Merry Christmas and wonderful Christmas Eve filled with peace and surrounded by your beloved ones or family. Be grateful and thankful for the people around you as they are the most important ones. Have a lovely rest of the evening and a great day tomorrow. 


With love, T. 

No comments